A Cisco új pénzügyi évének első periódusán a körülményekhez képest igen jól teljesített. A várakozáson felüli eredmények mögött az ügyes menedzsment és az éledező amerikai piac áll. Európa továbbra is romokban.
Bár hurráoptimizmusra - különösen világszinten - még egyáltalán nem ad okot az egyik legnagyobb informatikai szállító friss jelentése, a Cisco eredményein annyi legalább látszik, hogy az Egyesült Államokban kicsit élénkült a kereslet. Az elsősorban hálózati eszközeiről ismert vállalat október végén zárult első negyedéve a visszafogott elemzői várakozásokra rálicitáló eredményeket hozott. 

Profitábilis hónapok  A vállalat összbevétele a három hónap alatt elérte a 11,9 milliárd dollárt, ami 6 százalékos éves expanziót jelent, miközben az elemzők csak 11,77 milliárdos bevételt vártak. A növekedő bevételekkel párhuzamosan a költségszintjét is kordában tudta tartani a vállalat, köszönhetően a korábban meglépett átszervezéseknek, részleges leépítésnek. A működési költségek most a bevételek 38,6 százalékát tették ki, ami három százékkal jobb a tavaly ilyenkori szintnél.

A fentiekből következik, hogy a Cisco a nettó profit tekintetében is előrébb tudott lépni. Egy évvel ezelőtt az első negyedév részvényenként 43 centes eredményt produkált, míg most ugyanez a mutató 48 centen áll. Ez egyébként szintén jobb a pénzügyi elemzők által vizionált 46 centes nettó profitnál.

A Cisco bevételi struktúrája (2013/Q1)


Team America  Régiós bontásban vizsgálva a számokat egyértelműen látszik, hogy az Americasnak titulált régió (élén az USA-val) tette hozzá a legtöbbet a negyedévhez. A bő 600 milliós éves bevételnövekedés háromnegyede ehhez a területhez köthető, köszönhetően a feléledő amerikai megrendeléseknek. A maradék bővülést az ázsiai régió hozta, miközben Európa még a tavalyi gyenge számokat sem volt képes megismételni, és enyhe visszaesést mutat.

Az öreg kontinens rövid távú kilátásai még rosszabbak, ugyanis a cégszinten átlagosan változatlan rendelésállomány az EMEA régióban 10 százalékos visszaesést mutat. John Chambers elnök-vezérigazgató a számokhoz fűzött kommentárjában nem is lát sok bizakodásra való okot ezen a területen. A Ciscónál abban reménykednek, hogy az amerikai élénkülés nem csupán egy rövid fellángolás, és a felfelé induló eladások segítségével a cég ki tudja bekkelni az európai gyengélkedést.

A megrendelők tekintetében is meglehetősen vegyes az összkép. Még a helyzethez képest kiemelkedően jól teljesítő Egyesült Államok piacán is csak a nagyvállalati, távközlési ügyleteknél látszik körülbelül kétszámjegyű keresletnövekedés, miközben az állami szféra megrendelései 15 százalékkal maradtak el a tavalyi állománytól.

A Cisco újra a befektetők kedvence lett
Ügyesen szabja át magát a Cisco

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.