Egy hónapja Dirk Meyer elnök-vezérigazgató távozott az "örökös második" processzorgyártó éléről, de Bob Rivet üzemeltetési igazgató és a stratégiáért felelős alelnök, Marty Seyer is elhagyja az AMD-t.
Az AMD rövid közleményben tudatta, hogy
Bob Rivet már nem dolgozik a vállalatnál. A nyilatkozat semmilyen magyarázatba nem megy bele, csupán annyit említ, hogy az egykori vezető "új lehetőségeket keres".
Rivet és Meyer: az alvezér gyors ütemben követte főnökét
Arra van a kijárat ■ Rivet 2000-ben került az AMD-hez pénzügyi igazgatóként, és a vállalatot januárig vezető
Dirk Meyer jobbkezének számított. Valószínű tehát, hogy
a belső újratervezés során most jutottak el odáig, hogy az egykori elnök-vezérigazgató közvetlen környezetét is átrostálják. Januárban ideiglenesen
Thomas Seifert vette át az Advanced Micro Devices vezetését, és leszögezte: nem kívánja véglegesíteni pozícióját, feladata egyrészt a közvetlen irányítás az átmeneti időszakban, másrészt viszont egy átfogó újrastrukturálás levezénylése is, amelynek fontos része az új vezető kinevezése. A jelen állás szerint a vezető többes számban értendő.
Az AMD legutolsó pénzügyi jelentése szerint hiába növekedett a válság után újra a szerverek és PC-k piaca, a vállalat bevétele nem változott az előző év hasonló időszakához képest, profitja ráadásul durván csökkent. A szerverekben és a notebookokban egyaránt részesedést vesztettek az Intellel szemben: ezen a téren az idén megjelenő, Bulldozer kódnevű processzoroktól várják a javulást, míg a legalsó szegmensben a Fusion szériával támadnának, amelyet netbookokba és az energiatakarékosságra kihegyezett notebookokba szánnak.
Az egyetlen óvatosan javuló üzletág az egykori ATI divízió: a grafikus vezérlők terén szintén változatlan volt a forgalom, de a profit nagyon óvatosan emelkedni is tudott.
Új veszélyek ■ Az idei év ráadásul az AMD-vel együtt az Intelnek is az utolsó olyan lehet, amikor a PC-piaci háborújukban csak ketten csatáznak. Steve Ballmer CES-es megnyitója óta köztudott, hogy
a jövőre megjelenő Windows 8 már az ARM architektúrára épülő eszközöket is támogatja majd - tehát az eddig kizárólag okostelefonokat és tableteket hajtó processzorok is beszivárognak a PC-piac alsó kategóriájába, és a jelenlegi versenyben második AMD-t ez mindenképpen rosszul érintheti.
Érdekes ezt annak fényében is átgondolni, hogy az AMD-nek régebben szintén volt ARM-ra fókuszáló üzletága, ám ezen túladott. A szaklapokban megjelent hírek szerint Meyernek azért kellett távoznia a vezetői székből, mert ellenezte, hogy az AMD újra belevesse magát a tabletek és okostelefonok világába.