A mai fiatalok többsége az aktuális hírekről neten a Facebook közvetítésével tájékozódik, ám nem a közösségi oldalt tartja hiteles hírforrásnak, hanem a külföldi és a hazai hírportálokat.

A mai 18-29 éves korosztály nyomtatott újságot már alig olvas, tévét azért valamelyest még néz, főként az alacsonyabb iskolázottságúak, vagy a munkanélküliek, a többiek az interneten keresik a megfelelő tartalmakat. A tévéműsorok ugyanakkor hírforrásként még megelőzik a közösségi oldalakat, az előbbiek a fiatalok 42 százaléka számára számítanak fontos információforrásnak - derül ki egy friss hazai kutatásból.

Mi az igazán hiteles hírforrás?

A hírportálokra ugyanakkor az esetek többségében a Facebookon keresztül jutnak el, onnan nyitják meg az üzenőfalon megosztott híreket. Ehhez képest érdekes adalék, hogy magát a közösségi oldalt - a közmédiával egyetemben - nem tartják hiteles hírforrásnak.

A korrupcióérzékelés és médiahasználat a magyar fiatalok körében címet viselő tanulmány a Transparency International Magyarország megbízásából, a Telenor támogatásával készült. A kutatás kvantitatív részét a Publicus Intézet, a fókuszcsoportos elemzést pedig a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet végezte.

A média átalakulását jól illusztrálja, hogy a vizsgált korosztály zöme nemcsak nyomtatott sajtóterméket nem olvas, hanem a rádióból is csupán 12 százalékuk értesül a hírekről. Hódít a többképernyőzés, ám a tévé fokozatosan visszaszorul, helyét egyre inkább a számítógép és a mobiltelefon veszi át. A mindennapok tempójával lépést tartva a fiatalok egy-egy hír kapcsán gyorsan elérhető friss információkra vágynak, nem pedig részletesen feldolgozott háttérismeretekre, még ha azok bármilyen nagy port felverő közéleti ügyhöz is kapcsolódnak.

Korrupció ott van, ahol én nem vagyok

A kutatás további megállapításaiból kiderült, a megkérdezettek az ország egészében és a hazai politikai életben lényegesen erősebben érzékelnek korrupciót, mint a saját közvetlen környezetükben. Négyötödük ítéli meg úgy, hogy a korrupció elsősorban országos és a politikát uraló jelenség.

Piaci hírek

Már a rajtnál megmakkant Donald Trump kriptoüzlete

Korábban 300 millió dollárra számítottak a World Liberty Financial (WLFI) tokenek eladásából, első körben 12 millió jött össze belőle.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.