A Deloitte idén is meghirdeti a leggyorsabban növekvő technológiai cégek versenyét a régióban. Tavaly nem szerepeltünk túl jól.

A Technology Fast 50 versenyt idén zsinórban tizenhetedik alkalommal hirdették meg. A listára az elmúlt években a legnagyobb árbevétel-növekedést elérő közép-európai cégek kerülhetnek fel. A mostani kiírás újdonsága a leginnovatívabb technológiai fejlesztésnek járó különdíj.

Versenyben a régió

A régiós versenyt a térség 18 országában, köztük természetesen Magyarorságon hirdette meg a Deloitte. A részvétel feltétele a 2012 és 2015 közötti időszakban felmutatott minimum 50 ezer eurós éves forgalom, a saját fejlesztésű technika megléte, továbbá a tulajdonosok között nem szerepelhetnek stratégiai jelentőségű vállalatok többségi tulajdonban lévő leányvállalatai.

A Fast 50 mellett immár hagyományosan külön kategóriát kaptak a feltörekvő újoncok. A Rising Stars tízes toplistájára a legalább három, de legfeljebb négy éve működő vállalkozások kerülhetnek, árbevételüknek pedig az elmúlt három év mindegyikében el kellett érni a 30 ezer eurót. A harmadik csoportot a Big 5 kategóriájában adja. Ide azok a gyorsan fejlődő nagyvállalatok kerülhetnek, amelyek az elmúlt négy év során kiemelkedő növekedést produkáltak és 2015-ben elért éves árbevételük meghaladta a 25 millió eurót.

Az idei Fast 50 program újdonsága a leginnovatívabb technológiai fejlesztéssel rendelkezdő cég különdíja. A független zsűri ebben a kategóriában olyan győztest választ, amely egyedi és innovatív terméke vagy szolgáltatása forradalmi hatást gyakorolt a piacra, esetleg teljesen átalakította a korábbi működési modellt.

Az idei verseny jelentkezési határideje 2016. augusztus 14., a rangsort a Deloitte 2016 negyedik negyedévében fogja közzétenni. A feltételeket teljesítő jelentkezők automatikusan részt vesznek a Deloitte EMEA Technology Fast 500 nevű európai szintű megmérettetésen is.

Régen minden jobb volt

Idén jól jönne egy kis erősítés a hazai cégektől, hiszen míg 2014-ben tíz, tavaly csak négy magyar cég jutott fel a listára. A 2015-ös versenyt Lengyelország vitte el 12 vállalkozással, Románia tízzel, Horvátország nyolccal szerepelt a listán. Csehországot és Szlovákiát egyaránt öt-öt cég képviselte, Bulgáriából, Litvániából és Szerbiából pedig két-két cég került a legjobb ötvenbe.
 

Deloitte Technology Fast 50 – magyar cégek, 2011-2015
Create column charts


2015-ben a magyarok közül egyébként a legjobb tízbe csak a tavalyelőtti lista élén végző Szállás.hu Kft. jutott be. Az adatbányászati módszereken alapuló ajánlórendszereket fejlesztő Gravity Research & Development Zrt. a 25. helyre (466 százalékos növekedés), a navigációs eszközöket fejlesztő GPS Tuner Kft. a 26. helyre (452 százalék), a felhős e-kereskedelmi rendszereket fejlesztő Unas Online Kft. pedig az 50. helyre (240 százalék) futott be. Utóbbi három vállalkozás először szerepelt a Fast 50 listán.

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.