Alig több mint két év után távozik Budafoki Róbert a Magyar Telekom vezetéséből és a T-Systems éléről.

Meglepő fordulat

A vezetőváltásról kiadott közlemény nem tér ki Budafoki távozásának okára. Értesüléseink szerint ebben szerepet játszhattak a Magyar Telekom menedzsmentje és Budafoki vezetési stílusbeli különbségei. Ugyanakkor kaptunk olyan információkat is, hogy a távozás mögött szervezeti finomhangolások állhatnak. Állítólag a cégen belül meglepetést okozott a vezető távozása.

Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója, a közleményben egyértelműen pozitívan értékelte a távozó vezető teljesítményét: "Az elmúlt évben jó eredményt tudhat maga mögött a T-Systems, 2013 első félévében pedig 4,7 százalékos bevételnövekedést produkált az előző évhez képest, illetve a vállalat EBITDA mutatója idén az első félévben meghaladta a tervezett szintet. Róbert fontos szerepet játszott a T-Systems Magyarország pozicionálásában az államigazgatási és nagyvállalati ügyfélkörünk felé, valamint a társaság jövőbe mutató, az ügyféligényeket fókuszba helyező stratégiájának megalkotásában és bevezetésében."

Budafoki már a második vezető, akit a cég átalakítása "elfogyasztott." Már Papp István időszakában készültek tervek arra vonatkozóan, hogy a leányvállalati rendszert hogyan lehetne átgyúrni egy hatékonyabban működő, és a különböző cégekben megtestesülő kompetenciák szinergikus hatásait jobban kiaknázó formációvá. Az új szervezet felépítését azonban már nem Papp, hanem Budafoki vezényelte le.

Gyakorlott utód

Teljessé vált a T-Systems csapat
Gigaszolgáltatóvá válik a hazai IT-s piacon a T-Systems
T-Systems Magyarország névre vált a KFKI 
Közösség & HR

Robotok támadása: már az autókereskedők sincsenek biztonságban

A hamarosan itthon is kapható kínai Chery modelljeit egyes szalonokban már hosszúhajú szőke nőt imitáló robotok próbálják rásózni az érdeklődőkre.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.