Meglepő fordulat
A vezetőváltásról kiadott közlemény nem tér ki Budafoki távozásának okára. Értesüléseink szerint ebben szerepet játszhattak a Magyar Telekom menedzsmentje és Budafoki vezetési stílusbeli különbségei. Ugyanakkor kaptunk olyan információkat is, hogy a távozás mögött szervezeti finomhangolások állhatnak. Állítólag a cégen belül meglepetést okozott a vezető távozása.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója, a közleményben egyértelműen pozitívan értékelte a távozó vezető teljesítményét: "Az elmúlt évben jó eredményt tudhat maga mögött a T-Systems, 2013 első félévében pedig 4,7 százalékos bevételnövekedést produkált az előző évhez képest, illetve a vállalat EBITDA mutatója idén az első félévben meghaladta a tervezett szintet. Róbert fontos szerepet játszott a T-Systems Magyarország pozicionálásában az államigazgatási és nagyvállalati ügyfélkörünk felé, valamint a társaság jövőbe mutató, az ügyféligényeket fókuszba helyező stratégiájának megalkotásában és bevezetésében."
Budafoki már a második vezető, akit a cég átalakítása "elfogyasztott." Már Papp István időszakában készültek tervek arra vonatkozóan, hogy a leányvállalati rendszert hogyan lehetne átgyúrni egy hatékonyabban működő, és a különböző cégekben megtestesülő kompetenciák szinergikus hatásait jobban kiaknázó formációvá. Az új szervezet felépítését azonban már nem Papp, hanem Budafoki vezényelte le.
Gyakorlott utód
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak