Nagyszabású együttműködési megállapodást kötött a két informatikai vállalat. A partnerségtől néhány éven belül dollármilliárdokban mérhető bevételnövekedést remélnek.
Hirdetés
 

Nem kisebb közös célt, mint a jövő hálózatainak a megalkotását tűzte ki magának az amerikai Cisco Systems és a svéd Ericsson. A vállalatok ezt egy ma nyilvánosságra hozott, nagyszabású együttműkődés keretében igyekeznek valóra váltani.

Mindenhol összefonódnak

A mobil kommunikációs hálózatok kiépítésében jártas Ericsson és a hálózati eszközök, szoftverek piacát uraló Cisco partnerségéről egyelőre nem lehet részletekbe menő információkat tudni, de az bizonyos, hogy a teljes spektrumot felölelő, jelentős megállapodásról van szó.

A kiadott sajtóközlemények alapján a kapcsolat kiterjed a távközlési szolgáltatók felé nyújtott, teljes körű, eszközöket és szoftvereket is magában foglaló portfólió biztosítására, új üzleti modellek kifejlesztésére és bevezetésére, új mobil vállalati megoldásokra, amelyek érintik a biztonsági területeket, illetve a külső és belső hálózatokat. Szó van még a dolgok internetével (IoT) kapcsolatos közös kutatás-fejlesztésről, viszonteladói konstrukcióról és licencmegállapodásról is.

Ez utóbbi keretében a Cisco fizet az Ericssonnak, hogy utóbbi szabadalmait saját portfóliójában használhassa. A két cég együttesen több mint félszázezer bejegyzett szabadalommal rendelkezik, a kutatás-fejlesztésre fordított összeg pedig meghaladja a 10 milliárd dollárt.

A partnerségtől mindkét fél piacbővítési lehetőséget remél. Az együttműködés hasznát már jövőre kimutathatónak látják, de a kiteljesedést 2018-ra prognosztizálják. Három év múlva a két fél külön-külön is legalább 1 milliárd dolláros bevételnövekedésre számít a most megkötött együttműködésből.

Mindenki örül

A hétfőn kora délelőtt nyilvánosságra hozott megállapodást előzetesen támogatásáról biztosította több telekommunikációs nagyágyú, mint például az AT&T, a Verizon és a Vodafone. De az üzlet elnyerte a tetszését a befektetőknek is, hiszen az Ericsson papírja a bejelentést követően látványos erősödésbe kezdtek.

Közösség & HR

A SentinelOne-on csattanhat, hogy a CISA volt főnökét alkalmazza

Chris Krebset 2018-ban Donald Trump nevezte ki a CISA élére, mégsem volt hajlandó Joe Biden választási győzelmét megkérdőjelezni.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.