A Microsoft szerint az ősszel megjelenő operációs rendszerrel a virtualizáció fejlődésének következő lépcsőfokára lépünk.

Az ősz első hónapjában jelenik meg a Windows Server 2016 és a System Centre 2016, jelentette be a Microsoft. Szeptember végén rendezi a szoftverfejlesztő óriás az Ignite nevű konferenciáját, amelyen a tervek szerint útjára indítja a két platformot. Jelenleg mindkét termék az úgynevezett Technical Preview változatban leledzik, az utolsó változatot április végén kapták meg a tesztelők.

A virtualizáció következő lépcsőfoka: a konténer

A Windows Server 2016 fogja először támogatni – "redmondi" környezetben – a konténerben való alkalmazás- és szolgáltatásfuttatást. Ezáltal izolált, erőforrás-vezérelt, kvázi hordozható működési környezetek jöhetnek létre, melyekben az alkalmazások anélkül futhatnak, hogy bármilyen hatást gyakorolnának a rendszer más részére – és vice versa. A Microsoft szerint a konténerek jelentik a virtualizáció fejlődésének következő lépcsőfokát.

A konténerek két típusa létezik: a Windows Server Container biztosítja az alkalmazás-izolációt, a Hyper-V Container pedig kiterjeszti ezt az izolációt azáltal, hogy minden egyes konténert egy magasan optimalizált virtuális gépen futtat. Míg az első esetben a kernel megosztásra kerül a konténer hostjával és az összes konténerrel, ami a hoston fut, utóbbi helyzetben a konténer host kernele nem lesz megosztva a Hyper-V konténerekkel. További részletek itt.

Takeshi Numoto, a Microsoft vállalati és felhős részlegének alelnöke, az új termékek kapcsán a biztonság tekintetében történő előrelépést hangsúlyozta. Az izoláció révén a cloudban futó és kritikus alkalmazások védelme válik még hatékonyabbá, ami alapvetően fontos az adataikat felhőben tároló vállalatok számára.

Magánfelhő, ahogy Redmondban elképzelik

A fentieken túl a Microsoft beszámolt az Azure Stackről is, melyet kifejezetten azoknak ajánl a vállalat, akik az Azure clouddal való kompatibilitást keresik egy magánfelhő kialakítása során. Az Azure Stack a hardvergyártó partnerek kulcsrakész integrált rendszereinek részeként válik elérhetővé.

Ezzel Redmond döntött: a magánfelhő kiépítésének legjobb módja, ha az ügyfelek előre telepítetten és konfiguráltan kapják készen a rendszer a partnerektől. Utóbbiak között egyelőre a Dell, a HPE és a Lenovo található, árulta el Mark Jewett, a Microsoft cloudplatformok marketingjéért felelős vezető igazgatója.

Végül a vállalat beszámolt az Azure SQL Data Warehouse elérhetőségéről is. A felhőalapú adattárház szolgáltatás lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy bármilyen forrásból importálhassanak adatokat az adattárolás szinte végtelen skálázhatósága mellett.

Cloud & big data

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.