A startupok gombamód szaporodnak, és az ötleteikre felvevőpiac is van. Ez utóbbit jelzi, hogy a Deutsche Telekom nagyszabású nemzetközi innovációs versenyt hirdetett.
Kétségtelenül a kecske és káposzta harmonikus együttélésének esete a startupoknak és kezdő fejlesztőknek, egyetemistáknak kiírt verseny: egy jó ötletből sokkal gyorsabban lesz kész termék, lesz befektető a megvalósításhoz, háttér a piacra juttatáshoz. Másrészt a támogató – ha szakmai befektető –, egyedi ötletekkel turbózhatja fel innovációs tárházát. Ezt az utat választotta a Deutsche Telekom is, amely nemzetközi innovációs versenyt hirdetett. A versenyre magyarországi jelentkezőket is várnak. A verseny ötletgazdái a berlini Telekom Innovation Laboratories (T-Labs), a T-Mobile Lengyelország és a Magyar Telekom voltak, a verseny lebonyolításában partnerként közreműködik az európai innovációs tevékenységet támogató EIT ICT Labs berlini központja is.
Öt kategóriában várja a DT az ötleteket, nem meglepő módon olyanokban, melyekben a cég igencsak érdekelt. Az öt téma: digitális otthon, kommunikációs szolgáltatások, energia, virtuális platform, felhőalapú szolgáltatások.
Egyéni karrier vagy csapatmunka ■ Lehet pályázni egyénileg és csapatban is. A versenyen indulhatnak diákok és start-up vállalkozások egyaránt, sőt akár a Deutsche Telekom és leányvállalatainak dolgozói is! A verseny többfordulós. Először a pályázók személyesen bemutatják az ötleteiket, majd egy több fordulós értékelési folyamatot követően nemzetközi zsűri kiválasztja a nyerteseket.
A folyamatba ekkor lép be a Telekom csoport. A koncepciókból ugyanis a cég szakértői készítenek terméket vagy prototípust. Az ötlet továbbfejlesztéséhez a Telekom 500 ezer euró értékben biztosít erőforrásokat. Ez nem csak készpénzt jelent, hanem hardvert, szoftvert, hozzáférést a Telekom infrastruktúrájához, valamint a globális értékesítési és marketingcsatornák használatát. A termék üzleti tervének elkészítéséhez tanácsadók nyújtanak majd segítséget. A verseny második és harmadik helyezettje is értékes díjakat nyer.
A pályázatokat március 31-ig kell feltölteni egy rövid regisztráció, valamint a feltételek elfogadása utána
a verseny weboldalán található online adatbázisba. A pályázathoz csak egy tömör, kötött szerkezetű leírást kérnek a bírálók.