A pénzügyi szolgáltatások a Budapest Bank partnerségében valósulnak meg.

Titokzatos meghívóval borzolta az újságírók kedélyét a Telenor, amiben azt ígérte, hogy a szolgáltató egy merőben új gazdasági területre lép be hamarosan. Az előzetes találgatások, pletykák alapján azt sejteni lehetett, hogy a cég nem fog elszakadni a technológiától és alapvetően a saját maga által létrehozott infrastruktúrára építve fog létrehozni valami újat.

Saját márkás hitelkártya

E két elemből nem nagyon jöhet létre más, mint egy Telenor logóval ellátott, saját hitelkártya (MyCard), illetve egy ahhoz szervesen kapcsolódó, de más kártyákkal is együttműködő mobilfizetési alkalmazás, a MyWallet. Az operátor saját megfogalmazása szerint a MyCard képezi az új szolgáltatás gerincét, ami az elsődleges funkció, azaz a hitelkeret (100 ezer és 1 millió Ft között) biztosítása mellett a Telenor már meglévő ügyfeleinek nyújt különböző kedvezményeket.

A bárki által igényelhető, de elsősorban a szolgáltató ügyfeleinek előnyös feltételeket nyújtó kártya mellé olyan extrák járnak, mint az 1,5 százalékos készpénz-visszatérítés a MYCardon keresztül lebonyolított számlafizetéseik és kártyás egyenlegfeltöltések összegéből, a kedvezményes díjcsomagok, vagy a mobilnethez használható ingyenes eszközök, vagy a készülékvásárláshoz kapcsolódó egyéb kedvezmények.

Ízleni fog? A Telenor MyCard egyelőre promóciós formában

A Telenor a Budapest Bankkal igyekezett olyan feltételrendszer kialakítani, ami kellően vonzó lehet az előfizetők, vagy bárki számára. A csalogató kedvezményekbe olyan elemek kerültek, mint az 550 forintos havidíj, amely meghatározott kártyahasználat esetén nem kerül felszámításra, az első 3 hónapban 0%-os éves kamat, vagy a különböző feltételek esetén (csak vásárlási tranzakciókra és csoportos beszedési megbízásokra vonatkozik) elérhető, akár 53 napos kamatmentes periódus.

Az app még keveset tud, de fejlődni fog

A 40,8 százalékos THM-el kínált szolgáltatás másik eleme, azaz lelke a MyWallet alkalmazás, ami az első napokban, hetekben még csak korlátozott funkcionalitással bír, de a közeljövőben ezt újak követik. Első körben a most még csak Androidra elérhető alkalmazás (iOS hamarosan érkezik) a MyCard aktiválása után alkalmas a tranzakciós napló ellenőrzésére, a POS és ATM limitek beállítására, valamint az adott napon még felhasználható összeg ellenőrzésére.

A későbbiekben jönnek a valóban hasznos, az előfizetők életét megkönnyítő funkciók, mint például a számlafizetés, az egyenleg feltöltés, vagy a távlati jövőben az NFC alapú Mobiltárca felhasználási mód. Ez utóbbi jelenleg még nem szerepelt a szolgáltató tájékoztatójában, de a cég képviselői kérdésünkre elmondták, hogy a jövőben a MyWallet adja majd az alapot erre a fizetési módra. A MasterCard MasterPass szabványát is támogató alkalmazás egyébként nem csak a Telenor kártyájának adatait képes tárolni, azaz az előfizető az egyéb bankoknál vezetett kártyáit is felvihetik az appba.

Mobilitás

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.