A gyártó a Bold készülék felélesztésétől várja az eredményeket.

Mióta John Chen vette át a vállalat irányítását, látszólag semmi forradalmi nem történik a cég berkein belül, egyedül az vehető észre, hogy az üzleti eredmények folyamatosan romlanak. Az új CEO ettől függetlenül töretlen optimizmust sugároz, sőt, a jogi osztálynak még arra is van kapacitása (miért ne lenne?), hogy a jogi harcot folytasson az egyébként elmés terméket kifejlesztő Typo ellen.

Jó ötlet, de nem ebben a formában?

A kanadai mobilgyártó még januárban szemelte ki magának a startup céget, amely egy olyan iPhone tokot tervezett piacra dobni, ami egyben fizikai billentyűzetként is szolgál. A védő borítás pár centiméterrel megnöveli ugyan az Apple mobil kiterjedését és magasságát, viszont vezeték nélkül (Bluetooth) csatlakozva a készülékhez megkönnyíti azon felhasználók életét, akik kénytelenek érintőképernyős mobillal boldogulni, de hiányolják a klasszikus klaviatúrát.

De mondhattuk volna azt is, hogy hiányolják a klasszikus BlackBerry billentyűzetet, mivel a Typo megoldása már-már leplezetlenül másolja a cég mostanra ikonikussá vált és máig rendkívül népszerű gombjait. A Typo vezetősége annak idején felvette a kesztyűt és úgy nyilatkozott, hogy minden tiszteletük ellenére arra készülnek, hogy a bíróság előtt megvédik az igazukat, mert szerintük a BlackBerry vádjai nem állják meg a helyüket.

Nos, a jelek szerint a kanadaiak jogászai dolgoztak hatékonyan, mivel egy előzetes bírósági intézkedés megtiltotta a kiegészítő forgalmazását, mivel az indoklás szerint a BB-nek sikerült igazolnia, hogy több szabadalmukat is felhasználták a Tyo készítése során, míg az ellenérdekű fél nem tudta igazolni, hogy a saját szabadalmaikra építve alakították ki a terméket.

Az ügy önmagában talán nem is lenne annyira izgalmas, bár talán lesz valaki a BlackBerry-nél, aki rájön, hogy nem is elvetélt ötlet egy BB stílusú billentyűzetet piacra dobni kiegészítő formájában. John Chen már az eddigi nyilatkozataiban is emlegette, hogy terméktervezés területén vissza szeretnének fordulni a klasszikus megoldások felé, ami egyértelműen a fizikai billentyűzetet jelenti. Ez olyannyira komoly szándék, hogy a vállalat legutóbb pénzügyi negyedévének tárgyalása során Chen jóslata szerint ismét gyártani fogják az egyik legsikeresebb terméküket, a Bold készüléket (felső nagy kép).

Aprócska lett a BlackBerry

Valamit mindenképpen lépnie kell a cégnek, mert a pár nappal ezelőtt közzétett üzleti beszámoló azt mutatja, hogy a BB 10-es rendszerű készülékektől szinte teljesen elfordultak a vásárlók. A március 1-el lezárult három hónap alatt a BlackBerry 3,4 millió mobilkészüléket értékesítette, miből körülbelül 2,3 millió a 7-es rendszert futtató modell volt, ami jól mutatja, hogy a vásárlók mennyire ragaszkodnak a fizikai billentyűzethez, és mennyire nem sikerült elfogadtatni velük az érintésen alapuló BB10-et.

A pénzügyi helyzet sem javult, sőt: a 2007-es év óta most fordult elő első alkalommal, hogy a negyedéves forgalom nem érte el az egymilliárd dolláros határt (976 millió USD), ami masszív, 64 százalékos visszaesés éves viszonylatban a korábbi 2,7 milliárdos bevételhez képest. Az ezzel összehozott 423 millió dolláros nettó veszteség ijesztőnek hangzik, ennek ellenére a tőzsde jól reagált a hírekre, mert a piac részvényenként 55 centes veszteségre számított, így a 8 centes eredmény hatására a gyártó papírjai 5 százalékos pluszban voltak a bejelentést követően. A bevételek összetétele jól mutatja, hogy a hardver részleg egyre kisebb részt tesz ki a tevékenységből, mivel annak 37 százaléka mellett a szolgáltatások 56, szoftverek 7 százalékkal járultak hozzá az eredményekhez. 

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.