A gyártó a néhány éve bevezetett mydlink szolgáltatásait bővítik új eszközökkel és szolgáltatásokkal.

Régi tárcsázós telefonok formavilágát idéző kamera, konnektorba dugható hangtovábbító Wi-Fi egység, a világítótestek vezérléséhez is használható Wi-Fi mozgásérzékelő, elektromos készüléket egy helyről vezérelni képes egység található abban a csomagban, melyet a D-Link mydlink Home néven dobott piacra.

A csomag egyes elemei mobilkészülékről vezérelhetők egy ingyenes alkalmazásból. A gyártó ráadásul azt ígéri, hogy otthonunk megfigyelését és alapvető automatizálását jelentős beruházás és speciális szaktudás nélkül megoldhatjuk ezzel a csomaggal.

A termékcsalád minden egyes tagja akár külön-külön is vezérelhető okostelefonról vagy tabletről, például távolról ellenőrizhető, nem hagytuk-e bekapcsolva a vasalót vagy a sütőt, és ha igen, a rendszeren keresztül le is kapcsolhatjuk az eszközöket.

Rugalmasan bővíthető rendszert építhetünk

A család négy terméke összehangoltan is használható. Voltaképpen erre szolgál a mydlink Home alkalmazás. Ebben egyszerűen létre lehet hozni szabályokat is: mikor kapcsolódjon fel vagy le a lámpa, mikor küldjön a rendszer értesítést mobilkészülékünkre vagy éppen mikor induljon el a kamerán a rögzítés.

A termékcsaládról kiadott közlemény idézi a cég magyarországi képviseletének vezetőjét, Ebinger Norbertet, aki szerint a termékcsalád gyakorlatilag a több millió forintos, erre specializált cégek által telepített rendszerek alternatívája lehet, ráadásul rugalmasan bővíthető is. (A rendszerszerű működés – persze egy reklémfilmhez méltóan idealizálva – jól összefoglalja a lentebb látható videó.)

A család legsokoldalúbb tagja a Smart Plug (DSP-W215) egység, amelyre gyakorlatilag a lakás bármelyik elektromos fogyasztója – a sütőtől a vasalón át a kenyérpirítóig – rákapcsolható, és így távolról vezérelhető. Emellett rendelkezik beépített hőmérséklet-érzékelővel és túlmelegedés elleni védelemmel, és képes az áramfogyasztás mérésére is. A Smart Plug push üzenetben jelzi, ha a mért áramfogyasztás túllépte a beállított értéket.

Wi-Fi Motion Sensor (DCH-S150) egy vezeték nélküli mozgásérzékelő, amely különböző eseményeket válthat ki mozgás érzékelése esetén. Felkapcsolhatja például a Smart Plugba dugott világítótestet, vagy éppen elindíthatja a kamerán a rögzítést.

A lakás megfigyelését biztosítja a Home Monitor HD (DCS-935L) és Monitor 360 (DCS-5010L) nagyfelbontású kamera, amelynek van éjjellátó funkciója is. A beépített mikrofonnal hangot is tud rögzíteni. A rögzített videót Wireless AC Wi-Fi kapcsolaton keresztül továbbítja, de tzehetünk bele SD kártyát is, ha helyben szereténk rögzíteni a felvételeket. A Home Monitor 360 teljesen körbeforgó, dönthető, és van benne zoom is.

A családba tartozik egy szórakoztató elektronikai kiegészítő is: a Music Everywhere, amely a Wi-Fi-n keresztül köti össze a zenei dorrást a hozzá vezetékkel kapcsolódó hangszóróval.

Az ötlet – épp rendszerszerűsége miatt – igencsak jónak tűnik. Az ár egy-egy eszköz esetén kifejezetten kedvező, de ha egy nagyobb lakást jól fel szeretnénk szerelni, gyorsan a százezres nagyságrendbe kúszhat fel az okosotthonunk ára, hiszen például a Smart Plug egységet minden fontosabb elektronikai készülékhez érdemes megvenni, és valószínűleg a másik két eszközből többre lesz szükség. A D-Link Magyarorszgától kapott tájékoztatás szerint a Smart Plug egység bruttó ára 15900 forint, a Motion Sensoré 13900 forint, a kamerák pedig egyaránt 29900 forintért vásárolhatók meg.

Konzumer tech

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.