Jövő év végére a város minden háztartásban ott lesz a nagy sebességű szélessávú net – ígérte a Magyar Telekom vezérigazgatója.

Nyíregyházán indul el a Digitális Magyarország program – jelentette be ma Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója, a T-Systems Symposiumon tartott előadásában. Ez annak a partnerségi megállapodásnak az első nagyobb eredménye, melyet még februárban írt alá a Deutsche Telekom vezérigazgatója, Timotheus Höttges és Orbán Viktor miniszterelnök. A megállapodás értelmében a Magyar Telekom is segíti annak az Európai Unió által kitűzött célnak a megvalósítását, mely szerint 2020-ra minden uniós háztartásba el kell juttatni a 30 Mbps sebességű netet, illetve 50 százalékos lefedettséget kell elérni a 100 Mbps-os internet-hozzáféréssel. Az EU előírását a miniszterelnök megfejelte annyival, hogy a célokat Magyarországon 2018-ig kell megvalósítani.

A program első helyszíne, Nyíregyháza ideális helyszín, mivel intenzíven fejlődik, jelen vannak nemzetközileg is elismert vállalatok és azok hazai beszállítói, valamint már több olyan kezdeményezés található meg, amelyek könnyen beilleszthetőek a Digitális Magyarország elképzelésébe, és jó táptalajt biztosítanak az együttműködésre – mondta a bejelentéskor Christopher Mattheisen.

A megvalósításhoz az állam és a távközlési, infokommunikációs piac szereplői, továbbá az önkormányzati, egyéb vállalati és a civil szféra összefogására van szükség – tette hozzá. A program keretében mindenkinek elérhető teszik a digitális elektronikus szolgáltatásokat, fejlesztik a működésükhöz szükséges digitális infrastruktúrát, valamint a használatukhoz elengedhetetlen digitális kompetenciákat is, azaz oktatják a szolgáltatások használatát. Mattheisen hangsúlyozta: a nyíregyházi példa azért fontos, mert ez lesz az első eset, hogy a három területet összehangoltan és párhuzamosan fejlesztik egy adott térségben, városban.

Több százmillió forintot fordítanak arra, hogy a város minden háztartása számára elérhetővé váljon a nagysebességű szélessávú internet, valamint az azon elérhető digitális szolgáltatások 2015 végéig. A három területet – infrastruktúra, szolgáltatások, kompetenciafejlesztés, azaz a lakosság képzése –  egymással párhuzamosan, összehangolva valósul meg.

A megvalósításba, valamint az üzemeltetésbe a Magyar Telekom leányvállalata, a T-Systems Magyarország is bekapcsolódik.

A fejlesztésektől azt várják az érintettek, hogy a város gazdaságilag is fejlődik azáltal, hogy versenyképes, a magas hozzáadott értéket termelő cégeket fogadni képes környezet tud biztosítani. A Nyíregyházi program egyfajta pilot is, melynek tapasztalatait a további hasonló fejlesztések megvalósításánál hasznosítják majd.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.