Úgy tűnik, az Apple története során először nyílt bétateszttel fogja megtámogatni a mobil operációs rendszerének elkövetkezendő kiadásait.

Elsőként a 9to5Mac oldalán jelent meg a híresztelés, miszerint az almás cég mobil operációs rendszerének soron következő darabjainál az utolsó fejlesztési fázisához nem csak fejlesztők, de "civilek" is hozzászólhatnak. Az iOS ezzel hasonló úton halad majd, mint korábban ez a maces OS X Yosemite esetében történt.

Hadjárat a bugok ellen

Ha igaznak bizonyulnak az azóta más forrásokból is megerősített értesülések, akkor szakítva eddigi elzárkózottságával, az Apple várhatóan már az iOS 8.3 béta verzióját is közszemlére bocsátja a már most is futó AppleSeed program keretében - valamikor március közepén. Ezt követően várhatóan a júniusi Worldwide Developer Conference-re időzítve rajtolhat el az új generáció, az iOS 9, amelynek publikus bétája a nyáron kerülhet az érdeklődők eszközeire, míg a végleges verzió valamikor őszre várható.

Ez a menetrend nagyon hasonlít a tavaly, úgy látszik, sikerrel indított OS X Yosemite-akcióhoz. A maces operációs rendszer 2014 októberében jelent meg, de azt megelőzően nyáron az első egymillió jelentkező részt vehetett egy nyilvános bétatesztelős körben, melynek célja a nem megfelelő programműködés, a rendszerben felfedezhető hibák, bugok minél teljesebb kiszűrése volt. A hírek szerint az iOS bétatesztjét az OS X-nél szűkebb körűre tervezik, hiszen "csak" százezres résztvevői létszámmal kalkulálnak.

Véget vetnek a feketepiacnak

A tesztprogram párhuzamosan fog futni a fejlesztőknek szánt bétaváltozatok kiadásával, és hasonlóan utóbbihoz, a nem szakmai közönség esetében is egy dedikált alkalmazás segíti majd a visszajelzések rendezett eljuttatását a cupertinói főhadiszállásra. Az iOS bétatesztjének kiszélesítésétől nem csak azt várhatja az Apple, hogy lényegesen szélesebb körből kap visszajelzéseket, de azt a nem kívánt gyakorlatot is felszámolhatja, miszerint egyes fejlesztőknek szánt letöltések pénzért végül korábban is végfelhasználókhoz kerülhettek.

Mobilitás

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.