Úgy tűnik, az Apple története során először nyílt bétateszttel fogja megtámogatni a mobil operációs rendszerének elkövetkezendő kiadásait.

Elsőként a 9to5Mac oldalán jelent meg a híresztelés, miszerint az almás cég mobil operációs rendszerének soron következő darabjainál az utolsó fejlesztési fázisához nem csak fejlesztők, de "civilek" is hozzászólhatnak. Az iOS ezzel hasonló úton halad majd, mint korábban ez a maces OS X Yosemite esetében történt.

Hadjárat a bugok ellen

Ha igaznak bizonyulnak az azóta más forrásokból is megerősített értesülések, akkor szakítva eddigi elzárkózottságával, az Apple várhatóan már az iOS 8.3 béta verzióját is közszemlére bocsátja a már most is futó AppleSeed program keretében - valamikor március közepén. Ezt követően várhatóan a júniusi Worldwide Developer Conference-re időzítve rajtolhat el az új generáció, az iOS 9, amelynek publikus bétája a nyáron kerülhet az érdeklődők eszközeire, míg a végleges verzió valamikor őszre várható.

Ez a menetrend nagyon hasonlít a tavaly, úgy látszik, sikerrel indított OS X Yosemite-akcióhoz. A maces operációs rendszer 2014 októberében jelent meg, de azt megelőzően nyáron az első egymillió jelentkező részt vehetett egy nyilvános bétatesztelős körben, melynek célja a nem megfelelő programműködés, a rendszerben felfedezhető hibák, bugok minél teljesebb kiszűrése volt. A hírek szerint az iOS bétatesztjét az OS X-nél szűkebb körűre tervezik, hiszen "csak" százezres résztvevői létszámmal kalkulálnak.

Véget vetnek a feketepiacnak

A tesztprogram párhuzamosan fog futni a fejlesztőknek szánt bétaváltozatok kiadásával, és hasonlóan utóbbihoz, a nem szakmai közönség esetében is egy dedikált alkalmazás segíti majd a visszajelzések rendezett eljuttatását a cupertinói főhadiszállásra. Az iOS bétatesztjének kiszélesítésétől nem csak azt várhatja az Apple, hogy lényegesen szélesebb körből kap visszajelzéseket, de azt a nem kívánt gyakorlatot is felszámolhatja, miszerint egyes fejlesztőknek szánt letöltések pénzért végül korábban is végfelhasználókhoz kerülhettek.

Mobilitás

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.