Végre elérhetővé vált a Google Pixel okostelefonjának összes modellje! Azaz – a legnagyobb, Pixel XL 128 GB-os változata már el is fogyott. Az egyelőre(?) Verizon Wireless exkluzív készülékek zászlóshajója hiába kerül átszámolva körülbelül negyedmillió forintba (870 dollárba), rögtön az első nap el is adták az induló készletet belőle. Erről a Verizon tweetelt egyet tegnap:
4/6 NEWS! Initial inventory of Pixel XL 128GB is SOLD OUT... NOT in stores Thurs. All other models in stock. Get to Verizon early!
— Jeffrey Nelson (@JNels) 2016. október 19.
A többi modell továbbra is elérhető, de aki a maximumra vágyik – és az Egyesült Államokban él -, annak most kicsit várnia kell.
Az 5,5 inches képátlóval bíró Pixel XL – hivatalosan „Pixel, a phone by Google” – 2,51 GHz-es Snapdragon 821 processzorral rendelkezik, 4 GB RAM-mal és 32 (ez még kapható) vagy 128 GB (ez fogyott ki) háttértárral látták el. 12 megapixeles hátlapi és 8 megapixeles előlapi kamerájával lehet fényképeket készíteni. A kisebb modell 770 dollárért, a nagyobb 870 dollárért érhető el (már amikor kapható), de van ennél olcsóbb is: az 5 inches LCD-vel szerelt példányokért 650/750 dollárt kell fizetni.
Egy korszak vége
Amint arról szeptemberben mi is írtunk, a Google rebrandeli új okostelefonjait, így az eddig megszokott Nexus márkanév alatt több készülék már nem jön a piacra. Az új kommunikációs eszközök Pixel elnevezés futnak; ráadásul mindjárt két változat készült belőlük. Mindkettő ebben a hónapban érkezett a boltokba, kicsivel több mint egy hónappal az iPhone 7 bemutatkozó után.
Tulajdonképpen utóbbi volt a fő kiváltó oka annak, hogy a Google újra pozícionálta termékét. Eddig mindig az adott generációt gyártó kínai vállalat került előtérbe, ami a designt illeti, de a Pixelek esetében már az amerikai keresőóriás ízlése és márkája vált hangsúlyossá. A Google ugyanis közvetlen konkurenciát akar támasztani az iPhone-oknak, nem csak közvetetten akar versenyezni az Apple-lel, olyan cégek révén, mint a Samsung.
Lelőtték az Arát is
Az idei év során jelentős változtatásokat léptetett életbe a Google mobilkommunikációs vonalon, különösen, ami a termékfejlesztést illeti. Ennek részeként függesztette fel a moduláris felépítésű, elemenként összerakható mobiltelefonok koncepciójának kutatását is.
Szerencsére a koncepció nem halt meg teljesen. Az LG G5 telefonja kapcsán mutatta be a moduláris bővíthetőség lehetőségét, mely habár nem aratott osztatlan sikert a felhasználók között, a vállalat mégis elkötelezte magát a koncepció továbbvitele mellett, jelentette be az LG Hong Kongban.
Hasonlóval kísérletezik a Lenovo is a Moto Z kapcsán: a telefon extra akkumulátorokat és a hangkeltés tekintetében történő upgrade funkciókat kínál a hátlap cseréjével. Ellentétben a G5-tel, melynél az akkumulátort el kell távolítani a modulok cseréjéhez, a Moto Z esetében mágnesek segítségével történik a csatlakoztatás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak