A Microsoft bejelentése szerint a Windows 8 licencek értékesítése hat hónappal a rendszer megjelenését követően átlépte a 100 milliós küszöböt, ám ezt a mennyiséget egyelőre nehéz értelmezni.
A Microsoft Windows üzletágának pénzügyi vezetője a vállalat hivatalos blogján tette közzé, hogy a Windows 8 licencek értékesítése fél évvel az új operációs rendszer megjelenését követően átlépte a 100 milliós küszöböt. Ez az eredmény önmagában is figyelemre méltó, és időarányosan nagyjából megfelel a Windows 7 teljesítményének, ám messze menő következtetéseket nem lehet levonni belőle, mivel a Microsoft most sem osztott meg a közönséggel minden adatot, amelyre szükség volna a mennyiség értelmezéséhez.

Ennyi nem elég  Fontos szempont, hogy a licenceladások és a felhasználók száma között nincs közvetlen összefüggés, vagyis a bejelentésből semmiképpen sem következik, hogy világszerte már 100 millió Windows 8 felhasználó volna. Abban a pillanatban ugyanis, hogy egy Windows 8-cal telepített számítógép (képletesen) legördül a futószalagról, máris "értékesített licencről" beszélünk. Az OEM-eknek és a közvetlenül a felhasználóknak értékesített licencek aránya ebben a tekintetben igen fontos mérőszám volna.

Arról a Microsoft továbbra is hallgat, hogy pontosan hány Surface táblagép fogyott a Windows 8 megjelenése óta, ami pedig érdekes kontextusba helyezhetné az adatokat. Különös tekintettel a Windows RT-re, amellyel kapcsolatban az sem világos, hogy benne foglaltatik-e a 100 milliós tételben. A Windows 7-tel való összehasonlítás innentől kezdve azért is sántít, mert a piac időközben megváltozott. Más összetételű, és a táblagépekkel lényegesen nagyobb lett 2009 októbere óta, vagyis ebben az értelemben már nincs értelme PC-piacról beszélni.

Egyelőre a Vista mögött  Okosabbak csak a következő negyedév eredményeinek ismeretében leszünk, és ennél is többet jelent majd az első nagyszabású frissítés, a Windows Blue fogadtatása. Ebben olyan "apróságok" is szerepelnek majd, minta Start gomb visszatérése és a desktopra bootolás - a változtatásokból nem nehéz kiolvasni, hogy a Microsoft elégedetlen az új rendszer adaptációjával. A Net Applications 40 ezer weboldal sok millió látogatójának bevonásával a következő arányokról számolt be:


 

Vicces reklámmal és alkalmazással térít a Microsoft
Itthon a szűkös IT-büdzsék késleltetik az XP-s átállást

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.