Sőt egyszerre két képet is mutat, mivel a YotaPhone egyedi módon két kijelzővel rendelkezik.
Az iPhone és annak nyomán a világot elárasztó okostelefonok tehetnek mindenről. Az érintőképernyők mindennapossá válása miatt alig akad jól megkülönböztethető készülék, a gyártók egyedül a dizájnelemek variálásával tudnak új színt vinni az egyhangúságba. Egyes gyártók terméksorozatának tagjai mindössze a kijelzők méretében különböznek egymástól, így itt volt az ideje, hogy valaki valami újat mutasson.
Átlagos hardver egy extrával ■Kezdjük a YotaPhone bemutatását azzal, ami egyetlen olvasónk pulzusszámát sem fogja megemelni, mivel egy átlagosan jó képességekkel rendelkező mobilról van szó. Az androidos Yotaphone a ma már kicsinek számító 4,3 colos kijelzővel rendelkezik, az LCD panel viszont magas, 1280×720 képpont felbontást kapott. A kompakt kialakítású házban egy erőteljes, négymagos S4 processzor teljesít szolgálatot magonként 1,5 GHz-es órajelen, amit 2 GB RAM egészít még ki. Mindez azt jelenti, hogy egy erős hardvert kapott, bár a kérdés az, hogy mennyire lesz ez elég az év végére tervezett megjelenéskor.
Elöl LCD, hátul E ink: ez a YotaPhone ( a kép nagyítható)
Ha a hardver nem is lesz a legjobbak között, a YotaPhone igazi mutatványa biztosan akkor is ütni fog. Ez nem más, mint a hátlapra tervezett, szintén 4,3 colos E ink kijelző. Ez a megjelenítő ugyanaz, mint amit az e-book olvasókban használnak, annak összes jó és kevésbé jó tulajdonságával. A legfontosabb előny itt a rendkívül alacsony energiafogyasztás, ami lehetővé teszi, hogy a hátsó kijelző folyamatosan aktív legyen. A haszna az lesz, hogy a fejlesztők ide kivezetik a telefon bizonyos funkcióit, így egyfajta üzenet, értesítési központként funkcionál.
A fejlesztőkön a világ szeme ■Ha például hozzászóltak az egyik Facebook posztunkhoz, e-mailt kaptunk, vagy az elkövetkező napok időjárására vagyunk kíváncsiak, akkor ezen a felületen mindent megtalálhatunk. Mivel egy nap rengetegszer pillantunk rá az LCD kijelzőre ezen információk miatt (és az akkumulátor legnagyobb „ellensége” a kijelző), egy E ink panel beiktatásával sokszorosára növelhető az akku készenléti ideje. Ha pedig éppen merülőben vagyunk, de egy fontos találkozóra tartunk és odaúton éppen a navigációt veszünk igénybe, akkor a kép áttehető a hátlapra (amit Gorilla Glass 3 réteg véd), és garantált, hogy időben odaérünk és még a mobil sem merül le.
Egy példa a hátsó E ink kijekző kihasználására (a kép nagyítható)
A gyártó számít a külsős alkalmazás fejlesztőkre is, akik használhatják majd az SDK-t, így várhatóan sokkal többet fognak kihozni az E ink panelből, mint amennyit most gondolnánk. Végül ezzel a módszerrel akár egy e-book olvasó megvásárlása is fölöslegessé válik, mivel a hátlapon a szemet kímélő módon, a telefon merítése nélkül olvashatjuk elektronikus könyveinket.
A készülék gyártója, a Yota Devices egy orosz alapítású, magántulajdonosok kezében lévő vállalat, amely nem kezdő a területen. Mobilokkal nem foglalkoztak eddig, hanem routerek, hálózati eszközök, 3G és LTE modemek képezték a kínálatukat. Sőt, az LTE modemek területén 6%-os piaci részesedéssel rendelkeznek, ami lehetővé tette, hogy továbblépjenek és egy különleges mobillal törjenek be a piacra.
A YotaPhone még messze van a késztől, a mostani jóslatok szerint 2013 vége felé kerülhet piacra, a gyártást a hírek szerint a szingapúri Hi-P International végzi majd, aki korábban az Apple és a BlckBerry számára is végzett munkákat. Nagyon reméljük, hogy a projekt elér a gyártási/értékesítési fázisba, mert a YotaPhone személyében végre kapunk valami újat, érdekeset és nem utolsósorban hasznosat, ami nem igazán mondható el az utóbbi idők készülékeiről.
A felemás szerkezetű startupnál az ígéretek szerint a nyereség hajszolása mellett egyéb szempontokat is figyelembe vesznek majd a mesterséges általános intelligencia elérését célzó úton.
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.