Sőt egyszerre két képet is mutat, mivel a YotaPhone egyedi módon két kijelzővel rendelkezik.
Az iPhone és annak nyomán a világot elárasztó okostelefonok tehetnek mindenről. Az érintőképernyők mindennapossá válása miatt alig akad jól megkülönböztethető készülék, a gyártók egyedül a dizájnelemek variálásával tudnak új színt vinni az egyhangúságba. Egyes gyártók terméksorozatának tagjai mindössze a kijelzők méretében különböznek egymástól, így itt volt az ideje, hogy valaki valami újat mutasson.

Átlagos hardver egy extrával  Kezdjük a YotaPhone bemutatását azzal, ami egyetlen olvasónk pulzusszámát sem fogja megemelni, mivel egy átlagosan jó képességekkel rendelkező mobilról van szó. Az androidos Yotaphone a ma már kicsinek számító 4,3 colos kijelzővel rendelkezik, az LCD panel viszont magas, 1280×720 képpont felbontást kapott. A kompakt kialakítású házban egy erőteljes, négymagos S4 processzor teljesít szolgálatot magonként 1,5 GHz-es órajelen, amit 2 GB RAM egészít még ki. Mindez azt jelenti, hogy egy erős hardvert kapott, bár a kérdés az, hogy mennyire lesz ez elég az év végére tervezett megjelenéskor.


Elöl LCD, hátul E ink: ez a YotaPhone ( a kép nagyítható)

Ha a hardver nem is lesz a legjobbak között, a YotaPhone igazi mutatványa biztosan akkor is ütni fog. Ez nem más, mint a hátlapra tervezett, szintén 4,3 colos E ink kijelző. Ez a megjelenítő ugyanaz, mint amit az e-book olvasókban használnak, annak összes jó és kevésbé jó tulajdonságával. A legfontosabb előny itt a rendkívül alacsony energiafogyasztás, ami lehetővé teszi, hogy a hátsó kijelző folyamatosan aktív legyen. A haszna az lesz, hogy a fejlesztők ide kivezetik a telefon bizonyos funkcióit, így egyfajta üzenet, értesítési központként funkcionál.
 


A fejlesztőkön a világ szeme 
Ha például hozzászóltak az egyik Facebook posztunkhoz, e-mailt kaptunk, vagy az elkövetkező napok időjárására vagyunk kíváncsiak, akkor ezen a felületen mindent megtalálhatunk. Mivel egy nap rengetegszer pillantunk rá az LCD kijelzőre ezen információk miatt (és az akkumulátor legnagyobb „ellensége” a kijelző), egy E ink panel beiktatásával sokszorosára növelhető az akku készenléti ideje. Ha pedig éppen merülőben vagyunk, de egy fontos találkozóra tartunk és odaúton éppen a navigációt veszünk igénybe, akkor a kép áttehető a hátlapra (amit Gorilla Glass 3 réteg véd), és garantált, hogy időben odaérünk és még a mobil sem merül le.

Egy példa a hátsó E ink kijekző kihasználására (a kép nagyítható)

A gyártó számít a külsős alkalmazás fejlesztőkre is, akik használhatják majd az SDK-t, így várhatóan sokkal többet fognak kihozni az E ink panelből, mint amennyit most gondolnánk. Végül ezzel a módszerrel akár egy e-book olvasó megvásárlása is fölöslegessé válik, mivel a hátlapon a szemet kímélő módon, a telefon merítése nélkül olvashatjuk elektronikus könyveinket. 

A készülék gyártója, a Yota Devices egy orosz alapítású, magántulajdonosok kezében lévő vállalat, amely nem kezdő a területen. Mobilokkal nem foglalkoztak eddig, hanem routerek, hálózati eszközök, 3G és LTE modemek képezték a kínálatukat. Sőt, az LTE modemek területén 6%-os piaci részesedéssel rendelkeznek, ami lehetővé tette, hogy továbblépjenek és egy különleges mobillal törjenek be a piacra.

MWC 2013: Kína viszi a prímet 
Táblagépekkel startolt el a Mobile World Congress
Magyarországon is NFC-zik a Telekom

A YotaPhone még messze van a késztől, a mostani jóslatok szerint 2013 vége felé kerülhet piacra, a gyártást a hírek szerint a szingapúri Hi-P International végzi majd, aki korábban az Apple és a BlckBerry számára is végzett munkákat. Nagyon reméljük, hogy a projekt elér a gyártási/értékesítési fázisba, mert a YotaPhone személyében végre kapunk valami újat, érdekeset és nem utolsósorban hasznosat, ami nem igazán mondható el az utóbbi idők készülékeiről.

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.