A regnáló vezérigazgató tavaly őszi döntésének megfelelően a májusi közgyűlésen új ember áll a chipgyártó élére. A korábbi várakozásokkal ellentétben Brian Krzanich személyében belülről érkezik Paul Otellini utóda.
Vége a találgatásoknak: az Intel igazgatótanácsa egyhangúlag szavazott bizalmat Brian Krzanich jelenlegi operatív vezetőnek, aki a május közepén esedékes éves közgyűlésen veszi át a cég irányítását Paul Otellinitől.

A mandátumáról tavaly ősszel önként lemondó jelenlegi vezért így annak ellenére belső munkatárs váltja, hogy az Intel novemberben azt is közölte: története során először külső jelölteket is számításba vesz az utódlás kérdésének eldöntésénél. Ebből korábban piaci elemzők azt olvasták ki, hogy várhatóan kívülről ülhet be valaki most májusban a vezérigazgatói székbe. A jóslat azonban ezúttal nem igazolódott.

Régi harcostárs  Brian Krzanich ugyanis mindennek mondható, csak kívülről érkezőnek nem. A megválasztott új vezető 1982-ben kezdte meg inteles karrierjét mérnökként, és az elmúlt évtizedekben szépen lépegetve a ranglétrán egészen az ügyvezető igazgatói (Chief Operations Officer) titulusig jutott, azaz a cég második embere lett. Ez utóbbi pozíciót 2012 januárja óta töltötte be.

Május 16-án Krzanich az 1968-ban alapított Intel hatodik vezérigazgatója lesz, a posztot 2005-ben átvevő Otellini pedig a korábbi terveknek megfelelően tanácsadóként segítheti tovább a vezetőség munkáját.

Meglepő lelépés  A már hivatkozott tavaly novemberi Otellini-bejelentés meglehetős meglepetést okozott, hiszen az elnök-vezérigazgatónak csak 65 éves korában, 2015-ben kellett volna kötelezően átadnia a helyét, ám az igazgatótanács sikertelenül próbálta maradásra bírni a csaknem alapítása óta az Intelnél dolgozó szakembert.

Bár Otellini önként távozik, sokan már a hír nyilvánosságra kerülésekor felhívták rá a figyelmet, hogy a döntést mindeképpen ösztönözhette a PC-szállítások visszaesése vagy az Intel lemaradása a mobil szegmensben, ahol piaci részesedése egy százalék alatt van. A chipgyártó ugyanakkor magas szintű gyártástechnológiával és -kapacitással rendelekezik, a szerverpiacon pedig különösen erős pozícióban van, és éppen ez az erős háttér lehet a garanciája annak, hogy a vezetés felfrissítése látványos eredményeket hoz majd.

Megcsúszott az Intel a tabletek miatt
Idő előtt távozik az Intel vezérigazgatója 

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.