Nem kellett túl sokat várni: a Facebook Magyarországon is elérhetővé tette a Messenger appon keresztül működő internetes telefonhívásokat.
Hirdetés
 
Mint arról korábban beszámoltunk, év elejétől kezdve folyamatosan vezette be a legnagyobb közösségi oldal a saját alkalmazásán keresztül folytatható telefonbeszélgetések lehetőségét. A jó hír az, hogy mostantól már hazánkban is igénybe vehető a szolgáltatás.





A Facebook Messenger alkalmazás jelenleg iOS és Android rendszerek alatt érhető el, és használatával vezeték nélküli hálózaton, vagy akár mobilinterneten keresztül ingyen (pontosabban az előfizetésben foglalt adatforgalom terhére) hívhatjuk fel ismerőseinket.

Így megy ez  Miután telepítettük az alkalmazást, a hívandó Facebook ismerős kikeresése után az adatlapon található „i” betűre bökve az „ingyenes hívás” lehetőséget kell választani és máris hívjuk az illetőt. A másik oldalon nem a megszokott, bejövő hívás formájában jelenik meg a kapcsolatfelvétel, hanem elsőként egy „push” üzenetet látunk, aminek megnyitása után eldönthetjük, hogy válaszolunk, elutasítjuk a hívást, vagy csak üzenetet küldünk a hívó félnek. Ha az illető éppen nincs online, akkor hangüzenetet hagyhatunk neki.

Terjeszkedik a mobilos Facebook telefonálás
Már számítógépen is dübörög a Viber

Gyorstesztünk eredménye szerint a funkció használható és a minősége is elfogadható, bár nem éri el egy hagyományos mobilhívás szintjét. A közösségi oldal ezzel a lépéssel hazánkban is megkezdte a nyilt rivalizálást az olyan, hasonló megoldást nyújtó alternatív szolgáltatókkal, mint például a Microsoft birtokolta Skype, vagy a Viber, amely pár napja jelentette be, hogy a telefonok után a számítógépek képernyőjére is beköltözik.

Teljes kudarcnak nevezte az amerikai exportkorlátozásokat az Nvidia vezére

Jensen Huang szerint a kínai technológia fejlődést nem sikerült megfékezni, cserébe az amerikai vállalatok teljesen kiszorulhatnak az óriási piacról.
 
Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.