Már év elején tudni lehetett, hogy valamire készül a Google. Most úgy tűnik, akár már ezen a héten elindulhat a videomegosztó fizetős szolgáltatása.
Meglehetősen hosszú projekt érhet révbe azzal, hogy akár már az elkövetkező napokban elindulnak a YouTube előfizetéses formátumban elérhető kiemelt csatornái. A Financial Times jól értesült forrásokra hivatkozva azt közölte tegnap, hogy a Google már a héten megkezdheti a kalapozást a felhasználóknál. 



Alapos előkészítés  A YouTube az utóbbi években mindent elkövetett, hogy a vicces házivideók nézegetése mellett egyre komolyabb, professzionálisabb tartalmak is elérhetővé váljanak a videomegosztó oldalon. A fizetős modell ötlete már évekkel ezelőtt felbukkant a sajtóban, ám a konkrét megvalósításra egészen 2013-ig kellett várni. Idén januárban szintén a Financial Times szellőztette meg annak a találkozónak a hírét, amelyen a Google tartalomelőállítókkal tárgyalt az előfizetéses megoldás bevezetéséről. Ezt követően februárban a YouTube kódjában is megjelentek olyan nyomok, amelyek a jelszóval védett tartalmak bevezetésére utaltak.

Ha igazak az értesülések, akkor pár napon belül 50 csatornával indul majd a fizetős YouTube. A felhasználóknak meglehetősen sokat, egy cent híjján 2 dollárt kell havonta leszurkolniuk egyetlen csatorna előfizetéséért. A cég egyelőre nem kívánta kommentálni az értesülést, így arról is maximum találgatni lehet, hogy első körben mely régiókban indulna a fizetett tartalom. A korábbi gyakorlatból kiindulva valószínűsíthető az Egyesült Államokra korlátozott start.

Egy ágyban az ellenséggel  A tartalomszolgáltatók, tévés csatornák jó ideig kifejezetten ellenségesen szemlélték a YouTube térnyerését. Nem véletlen, hiszen műsoraik a videomegosztóra felkerülve teljesen megkerülték az ő területüket, így természetesen bevételt sem tudtak realizálni. A jobb viszonynak a tartalomgazdáknak felkínált hirdetési jutalékkal próbált megágyazni a Google, ám a több mint egy éve hazánkban is működő rendszer egyelőre nem képes olyan mennyiségű pénzt termelni, amellyel a nagy csatornák is megelégednének.

Az előfizetéses modell most egy új bevételi forrást hozhat a Google és a tartalomszolgáltatók kapcsolatába, ami potenciálisan képes lehet értékelhető összbevételt szállítani mindkét fél számára.

Kiderült, mennyit lehet keresni a YouTube-on
Az alkotók is részesednek a magyar YouTube bevételeiből 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.