A Microsoft tegnap hivatalosan is megerősítette, hogy a korábban Windows Blue-ként emlegetett új változat neve Windows 8.1 lesz. Az operációs rendszer új változata frissítésként és nem új verzióként jelenik meg, és minden felhasználó számára ingyenesen letölthető lesz. A publikus béta a cég június 26-án kezdődő fejlesztői konferenciájával egy időben válik elérhetővé. A végleges változat piacra dobásának tervezett időpontja egyelőre nem derült ki, de az bizonyos, hogy még idén, feltehetően valamikor ősszel kerülhet a felhasználókhoz a késztermék.
100 milliós bukta ■ Ugyan a Windows 8-ból hat hónap alatt 100 millió licencet sikerült értékesíteni hat hónap alatt, ám ez az első hallásra nagy szám a Microsoft piaci pozícióját figyelembe véve nem kifejezetten acélos. Arról nem is beszélve, hogy az értékesítettnek elszámolt licencek és a ténylegesen használt új operációs rendszerek mennyisége között óriási szakadék lehet. A fenti grafikon a Net Applications felmérésének eredményét mutatja. A több mint 40 ezer weboldal sok millió látogatójának bevonásával kirajzolódott használati arányok jól mutatják a Microsoft friss operációs rendszerének valódi fogadtatását.
Bár a cég kommunikációjában gondosan kerüli a tervezettnél rosszabb rajt és az esetleges fejlesztési hibák beismerését, a Windows 8.1 lényegében felfogható ennek. Az új változattal érkező módosításokról ugyan továbbra sem árult el semmit a redmondi cég, de kiszivárgott információk és piaci pletykák arra engednek következtetni, hogy több területen is meghajlik a felhasználói kritikák előtt a Microsoft.
A változások egyik részét a csempék átrendezése, átméretezése jelenti, valamint az, hogy a menüelemek csoportba rendezhetők, majd külön elnevezést is adhatunk nekik. A korábban napvilágot látott hírek szerint a 8.1-ben tovább finomodik az alkalmazások közti váltás lehetősége, aminek köszönhetően meghatározhatjuk, hogy a kiválasztott alkalmazás milyen formában nyíljon meg.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak