Mobil eszközök központi kezelésével bővült ki az IBM Endpoint Manager, melynek segítségével a vállalat tulajdonában lévő, valamint a dolgozók saját, de cégesen is használt telefonjaira és tableteire is vigyázó szemek vetülhetnek.
A "Hozd Be Saját Eszközöd" (angolul Bring Your Own Device, BYOD) megállíthatatlan divattá nőtt a vállalati világban. Először a notebookok terén volt tapasztalható, hogy a dolgozók saját, jól ismert és kényelmes gépeiken szerettek volna dolgozni a vállalatnál, az okostelefonok és tabletek beözönlésével azonban a BYOD-igények is robbanásszerűen megnőttek. Az IBM friss bejelentése szerint ezért felturbózta központi eszközfelügyeleti megoldását: mostantól (majdnem) minden eszköz biztonságban lesz.


Minden szinten szinte minden Az IBM Endpoint Manager for Mobile Devices megjelenésével teljeskörűvé válik a Nagy Kék által a vállalati eszközök központi felügyeletére fejlesztett megoldás. Immár egységes platformon kezelhető minden céges, illetve a munkatársak saját tulajdonában lévő, de üzleti célokra is használt PC, notebook, okostelefon és táblagép.

A mobil-felügyeleti megoldás segítségével az iOS, az Android, a Symbian és a Windows Phone alapú készülékek, sőt még a régebbi Windows Mobile-ra épülő eszközök is központi felügyelet alá kerülnek, ám érdekes módon a BlackBerry OS-t egyelőre nem támogatja a rendszer.

Nagy Kék Bevásárlószatyor

Szintén közleményben jelentette be az IBM, hogy felvásárolja a Worklight vállalatot, amelytől további vállalati mobilpiaci erősödést várnak. Az izraeli cég okostelefonos és táblagépes üzleti szoftver-megoldások fejlesztésével, valamint az eszközök vállalati hálózatba integrálásával foglalkozik.
A Worklight megoldásaival könnyen fejleszthetők mobilos alkalmazások, amelyeket központilag lehet telepíteni és felügyelni. Az IBM közleménye szerint ez az akvizíció is azt az elképzelést szolgálja, hogy a vállalat egy nyílt platformot kínálhasson a céges mobil-felügyelet terén.
Pajzs és korbács A BigFix 2010-es felvásárlásának eredményeként kínált Endpoint Manager most bejelentett kiegészítésével a vállalati rendszergazdák, illetve a biztonságért felelős szakemberek bármikor képesek az ellopott vagy elvesztett készülékek adatait törölni, jelszavát átállítani. A könnyen telepíthető kliensen keresztül bármikor módosíthatják a mobil eszközök beállításait, akár le is tiltva a vállalati házirendnek nem megfelelő eszközök egyes funkcióit, vagy figyelmeztetést küldve a hiányzó frissítések telepítésére.

Szintén segít az eszköz abban, hogy a biztonság érdekében a rendszergazdák jelszavas bejelentkezéshez, vagy VPN-kapcsolathoz kössék a felhasználók távoli bejelentkezését a céges hálózatra, de a készülék adatainak titkosítását is egyetlen felületről vezérelhetik. Az IBM közleménye szerint a biztonság fokozása mellett az átfogóbb, egységesített eszközfelügyelet a vállalatok megfelelőségi kérdéseiben is fontos előrelépést jelenthetnek.

Kemény ellenállás a saját tulajdonú, cégnél használt mobilok
Tiltás helyett támogassuk a privát eszközök céges használatát
AZ IBM belenézett a kristálygömbbe

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.