Egy svéd híroldal szerint a Facebook ma jelenti be, hogy az Északi-sarkkörhöz közel, Luleå városában építi meg az első Amerikán kívüli adatközpontját, összesen mintegy 90 ezer négyzetméteren.
A Facebook csütörtökön jelenti be, hogy egy észak-svédországi kisvárosban építi meg következő - az amerikai kontinensen kívüli első - adatközpontját. Az Északi-sarkkörtől mintegy 100 kilométerre fekvő Luleå kisváros közelében épülő szerverpark építése többmilliárd svéd koronába kerül majd, és várhatóan 2012-ben adják majd át.

A svéd Norrbottens Kuriren információi szerint a három óriási szerverterem egyenként 30 ezer négyzetméter területű lesz. Az adatközpont éves áramfogyasztása megfelel majd egy 50 ezer fős kisvárosénak, az energiaszámla nagysága évente elérheti majd a 72 millió dollárt. Az áramfogyasztás nagy részét a közelben lévő folyón található vízierőmű biztosítja majd. A Facebook egyelőre nem kommentálta az értesülést.

Luleå környékén az éves átlaghőmérséklet 2 Celsius-fok

Szeretik a hideget A meteorológiai adatok szerint Luleå közelében az éves átlaghőmérséklet 2 Celsius-fok, és 1961 óta nem ment egy alkalommal sem 30 fok fölé a hőmérséklet, így hűtést a környezet levegőjével tudják megoldani. A nagy számítási kapacitást igénylő webes szolgáltatók és multinacionális vállalatok előszeretettel építik hideg környékre az adatközpontjaikat, mivel így a szerverek hűtésének költségeit meg tudják spórolni.

A Google például a finnországi Haminában, egy korábbi papírmalomban alakított ki szervertermet. A Microsoft 2007-ben azt tervezte, hogy Szibériában épít egy óriási adatközpontot, de végül a terv feledésbe merült.

A Balti-tenger hűti az új Google adatközpontot
Adatközponttal fűtenek a finn fővárosban

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.