Nem csak a Windows 8 leendő felhasználóinak igyekszik kedvezni a Microsoft a SkyDrive cloud-tárhely szolgáltatás legújabb változatával. A Metro felülethez igazított nézet mellett a régebbi Windowsok és Macek tulajdonosai is több új csemegét kapnak.
Bár a SkyDrive mellett szól, hogy 25 gigabájtnyi online tárhelyet vehetünk igénybe a használatával ingyen, a feltörekvő versenytársak (például a Dropbox, a Box.net vagy az új SugarSync) mégis divatosabbak nála, még a kisebb ingyenes tárkapacitás ellenére is. Úgy tűnik, a Microsoft tanult a konkurenciától, és több vonzó tulajdonsággal is felruházza a SkyDrive Wave 5 M3 kódnevű "új hullámát".

Mindentudó Éghajtó
A Windows Live termékekre specializálódott LiveSide blog konkrét információk mellett képernyőfotókat is szerzett a legújabb SkyDrive változatról, amelynek indulási dátumát még nem tudni, ám már most tonnányi új funkcióra számíthatunk.


SkyDrive mappák az Intézőben: mintha csak a gépünkön lennének

Egyrészt az eddigi, többek számára kényelmetlen, böngészőhöz kötött működés helyett Windows és Mac rendszerekre önálló alkalmazás formájában is elérhető lesz a szolgáltatás, a saját kezelőfelület mellett pedig a SkyDrive virtuális meghajtóként a Windows Intézőjébe is beépül. Ezáltal mindenféle bonyolítás és sallang nélkül úgy kezelhetjük az online tárolt fájljainkat, mintha fizikai valójukban egy extra merevlemezen lennének a gépünkben. A SkyDrive fiókot akár több számítógépen is aktiválhatjuk, így szinkronizálva, vagy "távmozgatva" a fájlokat gépeink között.

Könnyebbé válik a fájlok távoli elérése is: saját rövidített URL-t adhatunk meg bárkinek a http://sdrv.ms domain használatával. Megosztáskor csak kiválasztjuk a "Shorten" opciót, és máris megkapjuk a fájlhoz tartozó, bárhonnan elérhető rövid hivatkozást. Néhány közkedvelt webes szolgáltatásba még könnyebben, közvetlen megosztással lőhetjük ki a fájlokat a képernyőfotókon a Facebook, Twitter, MySpace és LinkedIn ikonjait lehet felfedezni.


Könnyebb megosztás, bővebb Office Web Apps lehetőségek és egyebek

Megnő az egyedi fájlok maximális mérete is, a tavaly júniusban beállított 100 megabájtos limit 300-ra emelkedik (a Dropbox szabályait követve). A webes Office alkalmazásokból már nem csak a hagyományos .docx, .xlsx és .pptx formátumokat menthetjük a felhős tárolóra, hanem ezek OpenDocument változatait is. Ugyancsak újdonság, hogy a BitLocker kulcsok tárolására és közvetlen kezelésére is lehetőség nyílik az új SkyDrive változatban.


Közvetlenül támogatott közösségi szolgáltatások, rövidített hivatkozások

Ha kevés a huszonöt Más források a szolgáltatás licencelésével kapcsolatos változásokról is beszámolnak. Többek között az Engadget szellőztette meg, hogy a jelenlegi, ingyenesen elérhető 25 gigabájton felül lehetőség nyílik a tárhely közvetlen, fizetős megnövelésére is. A hírek szerint évente mindössze 10 dollárért extra 20 gigabájtot, 25 dollárért 50 gigabájtot, illetve 50 dollárért 100 gigabájtot adhatunk az addigi ingyenes kapacitáshoz.

A Microsoft láthatóan igyekszik a technológiai előnyök mellett a kényelemre és a "divatfaktorra" is ráfeküdni, és a friss funkciók mellett a közvetlen, rendszerbe integrált működési modellel megfogni a felhasználókat. Ha pedig a más helyekről átvándorló ügyfeleknek betelik az ingyenes tárhelye, biztosan sokan nyúlnak a pénztárcájukba az egyenként kis összegekért - és mint tudjuk, a sok kicsi...

Heteken belül indulhat a Google felhős tárhelye
SugarSync: Dropbox felturbózva
Az otthoni felhasználókra céloznak a cloud-térítők

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.