A Netflix pár nappal ezelőtt a Las Vegas-i CES-en jelentette be, hogy jelentősen bővíti szolgáltatási területét. A lépéssel 130 új országban váltak elérhetővé a streaming alapú filmek, sorozatok, amelyek közt végre Magyarország is megtalálható. A fogadtatás elsősorban a technológiailag képzett, jól értesült felhasználók oldaláról volt heves, a lelkesedés azonban némileg csökkent, amikor kiderült, hogy a szolgáltatás egyelőre mindenféle lokalizáció nélkül indult el.
Vége a VPN korszaknak
Sok esetben az volt a reakció, hogy a felhasználók maradnak a bevált VPN megoldásaiknál, amellyel a világ bármely országának Netflix kínálatát élvezhetik. Úgy tűnik azonban, hogy ennek hamarosan vége, ugyanis David Fullagar, a Netflix tartalom közvetítésért felelős elnöke bejelentette, hogy blokkolni fogják azok hozzáférését, akik nem az országuknak megfelelő kínálatot érik el.
„Egyre jobban haladunk a tartalmak licencelési folyamatával világszerte, de még eltart egy ideig, amire mindenki ugyanazokat a filmeket és TV sorozatokat tudja nézni”, foglalta össze egy mondatba Fullagar a helyzetet és azt, hogy sokan miért vetnek be különböző technikai megoldásokat a rendszer kijátszásához. A szakember azzal folytatja a nem túl bő lére eresztett indoklást, hogy a Netflix számára nincs más út, mint tisztelni és betartani a földrajzi alapú tartalom licencelést.
Szeretnének egységesíteni
Ennek egyenes következménye, hogy a közeljövőben a proxy, és VPN megoldásokkal operáló felhasználók is csak azokat a tartalmakat érhetik el, amelyek az országukban egyébként is rendelkezésükre áll. Fullagar arról is biztosítja a közönséget, hogy a VPN megoldásokat nem használók számára semmiféle változás nem lesz érzékelhető, illetve a Netflix folyamatosan azon lesz, hogy egységessé váljon a szolgáltató kínálata.
A konkrét módszerekről nem esik szó a bejegyzésben, de vélhetően az ismert, a Netflixre, illetve társaira szakosodott VPN szolgáltatók elérését fogják blokkolni. Felhasználói szinten nem történik semmiféle korlátozás, vagy büntetést, mindössze annyi történik, hogy a jövőben már nem lehet már ország IP címe mögé bújni az ottani tartalom elérésének érdekében.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak