A szolgáltató a jövőben nem lesz elnéző a VPN megoldásokkal operáló felhasználókkal szemben.
Hirdetés
 

A Netflix pár nappal ezelőtt a Las Vegas-i CES-en jelentette be, hogy jelentősen bővíti szolgáltatási területét. A lépéssel 130 új országban váltak elérhetővé a streaming alapú filmek, sorozatok, amelyek közt végre Magyarország is megtalálható. A fogadtatás elsősorban a technológiailag képzett, jól értesült felhasználók oldaláról volt heves, a lelkesedés azonban némileg csökkent, amikor kiderült, hogy a szolgáltatás egyelőre mindenféle lokalizáció nélkül indult el.

Vége a VPN korszaknak

Sok esetben az volt a reakció, hogy a felhasználók maradnak a bevált VPN megoldásaiknál, amellyel a világ bármely országának Netflix kínálatát élvezhetik. Úgy tűnik azonban, hogy ennek hamarosan vége, ugyanis David Fullagar, a Netflix tartalom közvetítésért felelős elnöke bejelentette, hogy blokkolni fogják azok hozzáférését, akik nem az országuknak megfelelő kínálatot érik el.

„Egyre jobban haladunk a tartalmak licencelési folyamatával világszerte, de még eltart egy ideig, amire mindenki ugyanazokat a filmeket és TV sorozatokat tudja nézni”, foglalta össze egy mondatba Fullagar a helyzetet és azt, hogy sokan miért vetnek be különböző technikai megoldásokat a rendszer kijátszásához. A szakember azzal folytatja a nem túl bő lére eresztett indoklást, hogy a Netflix számára nincs más út, mint tisztelni és betartani a földrajzi alapú tartalom licencelést.

Szeretnének egységesíteni

Ennek egyenes következménye, hogy a közeljövőben a proxy, és VPN megoldásokkal operáló felhasználók is csak azokat a tartalmakat érhetik el, amelyek az országukban egyébként is rendelkezésükre áll. Fullagar arról is biztosítja a közönséget, hogy a VPN megoldásokat nem használók számára semmiféle változás nem lesz érzékelhető, illetve a Netflix folyamatosan azon lesz, hogy egységessé váljon a szolgáltató kínálata.

A konkrét módszerekről nem esik szó a bejegyzésben, de vélhetően az ismert, a Netflixre, illetve társaira szakosodott VPN szolgáltatók elérését fogják blokkolni. Felhasználói szinten nem történik semmiféle korlátozás, vagy büntetést, mindössze annyi történik, hogy a jövőben már nem lehet már ország IP címe mögé bújni az ottani tartalom elérésének érdekében. 

Piaci hírek

A Google is rálépett az Anthropic kijelölte útra

Az OpenAI után a DeepMind is az MI-startup szabványát használja a modellek és az adatok összekapcsolására.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.