Több fiók támogatása, beágyazott naptár, felhőben tárolt dokumentumok kezelése.

Viharos sikernek könyvelheti el a Microsoft az új Outlook alkalmazás debütálását, mivel a pár nappal ezelőtt útjára engedett Outlook tarolt az App Store-ban. Valószínűleg ez a leggyorsabban tető alá hozott app átmárkázás a levelező szolgáltatások történelmében, mivel az újjászületett Outlook alapjait képző Acompli tavaly decemberben került a Microsofthoz és már kész is az új termék.

A gyors átfutás magyarázata valóban az lehet, hogy az Outlook logók elhelyezésén és a szükséges programozási feladatokon kívül mást nagyon nem kellett hozzátenni az Acompli email klienséhez, mivel az pontosan azokat a tulajdonságokat hordozza, amire jelen pillanatban egy modern email appnak szüksége van.

Aktív felhőhasználat

Az új Outlook az összes fontosabb email szolgáltató fiókját támogatja, párhuzamosan több címet is regisztrálhatunk az alkalmazásban, amelyek között értelemszerűen az Outlook is megtalálható. A levelek hatékony rendezésének, kezelésének egyik kulcseleme a bejövő e-mailek úgynevezett „Kiemelt” és „Egyéb” kategóriákra való bontása, amit a rendszer maga végez el, de a felhasználó is taníthatja az alkalmazást, hogy mely üzeneteket mely kategóriában látná szívesen.

Az említett fiókok (pl. Gmail, Outlook. Exchange, stb.) használatával az ahhoz kapcsolódó naptárbejegyzések és kontaktlisták is szerves részeivé válnak az Outlook appnak, így a Microsoft szerint nincs szükség párhuzamosan futó alkalmazásokra ahhoz, hogy egy találkozót megszervezzünk. A naptár egy külön menüpontként hívható elő az applikáción belül, ahova közvetlenül bekerülnek az új bejegyzések.

Az sem meglepő, hogy az Outlook felkészült a felhő alapú tárhelyek kiszolgálására. Az apphoz jelenleg öt szolgáltatót regisztrálhatunk (OneDrive, Dropbox, Box, iCloud, Google Drive), ami után egy-egy levél megírásakor a csatolmányok innen, közvetlenül is beemelhetők. A fejlesztők nagy gondot fektettek a gyors indexelésre, a keresett kontakthoz tartozó információk tagolt, áttekinthető megjelenítésére, és arra, hogy az egyes üzenetek gesztus alapú kezelése zökkenőmentes legyen.

A naptár funkció elérése az új Outlook appban

A kísérlet tehát sikerült, az első beszámolók lelkendezve írnak az új Outlookról, ami az App Store kínálatában a „Productivity” kategóriában pár nap alatt meg is szerezte az első helyet az ingyenes appok között – második helyre szorítva a Gmailt. Az alkalmazás magyar nyelven, ingyenesen máris letölthető iPhone-ra és iPadre, Androidra azonban egyelőre csak az úgynevezett előnézeti verzió érhető el, ami még nem tökéletes és végleges kiadás, így a teljesítménnyel, funkciókkal akadhatnak gondok.

Ne egyék olyan forrón

A nagy hurrá hangulatot René Winkelmeyer, az IBM fejlesztője igyekezett csillapítani, mivel szerinte több végzetes biztonsági probléma is adódott az új Outlook körül. Az egyik az, hogy az Exchange fiók regisztrálása után a Microsoft a felhőben, védtelenül tárolja a mail fiókhoz tartozó személyes (szerver) adatait, információit, amihez elméletileg így a vállalat és bárki más is hozzáférhet. Winkelmeyer ezen kívül problémásnak és veszélyesnek tartja a fentebb említett indexelési eljárást, de szerinte a felhő alapú fájlok kezelésével kapcsolatban is sok aggály merül fel, így ő egyelőre nagyon nem ajánlja, hogy céges környezetben telepítsék és használják az új alkalmazást.

Konzumer tech

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.