A Telegram csevegő alkalmazás szédületes növekedésen ment keresztül az elmúlt hónapok alatt.

Jelenleg nehéz megállapítani, hogy a Telegram növekedése hova fut ki, de az biztos, hogy az egyik legdinamikusabban fejlődő szolgáltatásról van szó. Az app hivatalos Twitter fiókján megjelent információ szerint az alkalmazás elérte a 35 milliós mérföldkövet, ami a tavaly augusztusi induláshoz képest figyelemreméltó teljesítmény.

35 milliós ugrás

Azóta az is tisztázódott, hogy a berlini alapítású, de orosz gyökerű Telegram 35 milliója havi aktív felhasználót jelent, míg a napi aktív felhasználók száma meghaladta a 15 milliót. De nemcsak e mutató miatt figyelt fel a világsajtó Nikolai és Pavel Durov által alapított alkalmazásra, hanem azért is, mert az elmúlt 30 napban az app felhasználói összesen 8 milliárd üzenetet váltottak egymással.

Ezek a számok még messze vannak a nagy játékosok több száz millióitól, viszont a Telegram ezt csak pár hónap alatt hozta össze. Tavaly októberben a cég képviselői mindössze 100 ezer napi aktív felhasználót tudtak felmutatni, viszont a riválisok kellettek hozzá, hogy ilyen nagy ugrást vigyenek végbe. Ahogy annak idején mi is beszámoltunk róla, február végén a Facebook rekordösszegért, összesen 19 milliárd dollárért megszerezte magának a WhatsApp-ot, aminek jótékony hatása volt a konkurenciára is.

Telegram: az új trónkövetelő

A felvásárlás ténye a felhasználók egy részét nem különösebben tette boldoggá, hiszen a közvélekedés szerint ha egy szolgáltatás a Zuckerberg birodalomhoz kötődik, ott a személyes adatoknak azonnal búcsút inthetünk. A WhatsApp képviselői hiába bizonygatták az összes létező fórumon, hogy az adatvédelmi szabályok változatlanok maradnak és a Facebook semmilyen extra információt sem fog megkapni, a felhasználók pillanatok alatt kerestek és találtak is maguknak alternatívát.

Nem vagyunk eladók

Ez lett az iOS és Android verzióval is rendelkező, ingyenes Telegram, ami egyetlen nap alatt 5 milliónál is több letöltést kapott a szoftverboltokban. A készítők örültek is a hirtelen növekedésnek is, meg nem is, hiszen nem kis gondot okozott az igénybevétel lekövetése: ők legfeljebb a napi 1 milliós ugrásra voltak felkészülve. A mostani 35 milliós bejelentés viszont azt mutatja, hogy a Telegram sikere nem egy napos csoda volt, és nem csak a WhatsApp FB-hoz való kerülése, illetve az e kapcsán történt kimaradás miatt vándoroltak át a felhasználók.

A Telegram pontosan azokon a területek erős, vagy mutatja magát erősnek, ami fontos a felhasználók számára. Ingyenes, gyors, komoly titkosítással rendelkezik, az üzenetek megsemmisíthetők, a forráskódok és az API szabadon, bárki számára elérhető. De a Durov testvérek legfontosabb érve az, hogy nem terveznek hirdetésekkel operálni, a háttérből támogató befektetési alap miatt az app mindig is ingyenes lesz, és végül a Telegram nem felhasználói bázist épít, amit később jó pénzért el lehet adni, hanem egy gyors, ingyenes, könnyen használható kommunikációs eszközt.

Ez egyelőre bőven elég, hogy a felhasználói szám gyarapodjon, az alapítók elkötelezettségének komolysága pedig majd akkor derül ki, ha befut az első komoly felvásárlási ajánlat – például a Google-től.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.