A Facebook hivatalosan is bejelentette, hogy az Instagram mostantól maximum 15 másodperces videófelvételek készítésére is alkalmas.
Helytállónak bizonyultak az előzetes pletykák, az Instagram valóban a rövid videók felvételi és megosztási lehetősége felé mozdult el. Az újítás meglehetősen röviden tömören bemutatható: az alkalmazásba bekerült egy videórögzítés gomb, aminek a megnyomásával megkezdődik a felvétel. Dönthetünk úgy is, hogy kihasználjuk a rendelkezésre álló 15 másodpercet, de lehet extrém rövid, akár 3 másodperces klipeket is készíteni, illetve az előlapi kamerát is használhatjuk, amennyiben magunkat szeretnénk közszemlére tenni. 

Vedd fel, filterezd, oszd meg!  A felvétel gomb megnyomása, majd nyomva tartása mellett indul el a felvétel és amikor elengedjük azt, akkor a rögzítés is szünetel. A bal alsó sarokban található x jelű gombbal törölhetjük a felvétel utolsó szakaszát, ami azt jelenti, hogy ennyi szerkesztési lehetőség áll a felhasználók rendelkezésére. Ha kész a mű, azt jelenleg 13 filterrel dobhatjuk fel, pontosan úgy, hogy a fotók megosztása esetén. A szűrők közötti válogatás közben a videót mozgás közben ellenőrizhetjük, így pillanatok alatt kiderülhet, hogy melyik a legjobb választás.

Introducing Video on Instagram from Instagram on Vimeo.

Míg az ellenlábas Vine alkalmazás esetében állandó gond volt a videók betöltésének lassúsága, addig az Instagram videók meglepően gyorsan és zökkenőmentesen töltődnek be a feeden belül. Ha megnyitjuk ismerőseink megosztásait, az ott szereplő videók automatikusan elindulnak, de egy érintésre meg is állnak. Az új funkció az androidos és az iOS verzióba egy időben kerül be, mindössze frissíteni kell hozzá az alkalmazást.

Alig indult el az Instagram videós szolgáltatása, a szakma máris azt jósolja, hogy mindez a Twitter által 2012 októberében indított, és rövid idő alatt 13 millió felhasználót szerző Vine bukását fogja okozni. A Vine-al szemben áll ugyanis az Instagram 130 millió felhasználója, akik a szolgáltatás két és fél évvel ezelőtti indulása óta több mint 16 milliárd képet osztottak meg és a felhasználók naponta 1 milliárd lájkot osztanak ki az ismerőseik képeire, és most már videóira.
 


Vine-hatás  Ahogy azt várni lehetett, azonnal megindultak a vádaskodások, melyek szerint Kevin Systrom csapata (Instagram CEO) egyszerűen ellopta a Vine ötletét, és csak annyi változtatást tettek, hogy 6-ról 15 másodpercre emelték a rögzíthető videók hosszát. Systrom szerint ez nem igaz, mivel ők már 2010–ben foglalkoztak a videómegosztás lehetőségével, de akkor félretették és inkább az állóképekre koncentráltak. Emellett igyekeztek olyan változtatásokat eszközölni (pl. a videó nem indul újra a feedben, vagy választhatunk kis képet a videóhoz), amelyek a Vine-ban nem, vagy nem abban formában találhatók meg. 

Rövid videókkal bővülhet az Instagram 
Androidra is megjelent a Twitter videós appja
Pornótartalmak miatt került bajba a videómegosztó 

A videó bevezetése üzletileg is lökést adhat a Facebook tulajdonában lévő Instagramnak, hiszen már a Vine esetében is érezhető volt, hogy a cégek szívesen használják marketing célokra a rövid videókat. A Facebook nem olyan régen vezette be a hashtag funkciót, ami egyébként szintén a Twitter találmánya volt és nagy segítséget nyújt annak, aki azt szeretné, hogy terméke, szolgáltatása könnyen megtalálható legyen a megosztott információk tengerében.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.