A Samsungnak rendesen betett a Galaxy Note 7 vonal fiaskója. Valódi pénzt továbbra is csak az Apple keres.

Az idei harmadik negyedévben a kínai Huawei Technologies vette át a dél-koreai Samsung Electronics helyét a legnyereségesebb androidos okostelefon-gyártók listájának élén. A Strategy Analytics friss adati szerint a harmadik és a negyedik helyen is két kínai márka, a Vivo ésaz Oppo szerepel. A Huawei eredményéhez ezúttal elég volt, hogy a vállalat mobilos részlege a július és szeptember közötti időszakot 200 millió dolláros működési eredménnyel zárja.

A rangsort korábban folyamatosan a Samsung vezette, ami méretéből – és nem közvetlenül a haszonkulcsából – adódóan a legtöbb nyereséget termelte az androidos gyártók között. A cég most eltűnt a lista éléről, köszönhetően a gyúlékony Galaxy Note 7-eseknek és a kudarcos termékvonalon elkönyvelt veszteségeknek. A koreaiak pofitja 96 százalékkal (!) csökkent a harmadik negyedévben, 88 millió dolláros profitjával a társaság mobilgyártó részlege az elmúlt nyolc év legrosszabb teljesítményét produkálta.

Persze az Android-szegmens trónja az okostelefon-piac egészét tekintve továbbra is csak a vesztesek első helye. A Huawei az összes profit 2,4 százalékát, a Vivo és az Oppo pedig 2,2-2,2 százalékát teheti zsebre, miután az Apple és az iOS egymagában 8,5 milliárd dollárt keresett. Ez azt jelenti, hogy a kaliforniai vállalatnál csapódik le a teljes piaci profit 91 százaléka, ami jócskán meghaladja a cég szállítási volumen szerinti részesedését.

Nagyobbak egy kisebb piacon

Bár a Huawei sikereihez a Samsung fiaskója mellett az ellátási láncok átszervezése, a sikeres marketingtevékenység és a jól eltalált termékek is hozzájárultak, az szinte biztos, hogy az androidos szegmens vezető szerepét a cég nem fogja tudni hosszú ideig megőrizni. Az elemzők a következő két-három negyedévre is a Huawei stabil profitábilitására számítanak, érkezik azonban a Samsung csúcskészülékének 8-as sorozata, ami helyrebillenti az anyaginál sokkal enyhébb presztízsveszteséget elszenvedő márka pénzügyi eredményeit is.

A Huawei saját elvárásai szerint két év múlva lesz képes arra, hogy gyúlékony Samsung telefonok nélkül is a legjövedelmezőbb androidos gyártóvá növekedjen, ugyanakkor az Apple-höz képest még így is nagyságrendbeli lemaradásban lesz. A teljes okostelefon-piac egyébként ebben a negyedévben 9,4 milliárd dolláros nyereséget hozott a gyártóknak – ez a "globális gazdaság lassulása" miatt jelentősen elmarad a 2015-ös év megfelelő időszakának 13,5 milliárdjától.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.