Rövid közleményben jelentette be a Google, hogy május 15-ével megszünteti saját átviteli protokolljának, az SPDY-nek a támogatását, és áttér a HTTP/2-re. (A kivezetendő protokoll elnevezése kivételesen nem betűszó, hanem a 'speedy' kifejezés rövid alakja.) A Google a protokoll kifejlesztésekor a HTTP/1.1-et vette alapul, azt kiegészítve, némileg átalakítva igyekezett a weboldalak betöltődési idejét, azaz késleltetését csökkenteni, valamint a biztonságot is növelte.
A protokollt a böngészők közül azonban nem csak a Chrome használja, hanem többek között a Firefox és az Opera is.
Egyre több helyen használják a HTTP/2-t
Az Alphabet (Google) már két éve meghozta a döntést, de a konkrét időpont megjelölése nélkül. Azaz a mostani bejelentésnek csupán annyi az újdonsága, hogy konkrét dátumhoz kötötték a támogatás leállítását. A lépést a vállalat azzal indokolta, hogy a HTTP/2 széles körben elterjedt. A végleges időpont kitűzésével megvárták, amíg a Chrome által kiszolgált SPDY kapcsolatok aránya 5 százalék alá csökken. Ugyanakkor a cég szerint a Chrome által kiszolgált kapcsolatok negyede már a HTTP/2-t használja.
De nem csak a SPDY támogatása áll le május közepén. A cég egyúttal titkosítási protokollt is vált. Megszűnik a TLS NPN (Transport Layer Security Next Protocol Negotiation) támogatása is. A biztonsági protokollnak ez a kiterjesztése teszi lehetővé azt, hogy a böngésző kommunikáljon a szerverrel, hogy az milyen kapcsolaton keresztül akar vele kapcsolatot felépíteni.
Helyét az ALPN (Application Layer Protocol Negotiation) kiterjesztés veszi át. Ezzel biztosítható, hogy ha nem építhető fel a HTTP 2 kapcsolat, akkor az HTTP/1.x-en épüljön fel.
A böngészést a váltás semmiben sem befolyásolja. Pontosabban a felhasználók a rövidebb válaszidőt érzékelhetik, ha a böngésző és az azt kiszolgáló szerver HTTP/2 protokollon kommunikál.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak