Globálisan gyenge negyedévet tárt a Dell, ám magyarországi leányvállalata az idei első negyedévben éves összevetésben kétszámjegyű bevételnövekedést mutatott fel.
A régióban az egyik legjobban teljesítő leányvállalat volt az első negyedévben a magyarországi – mondta a Dell Magyarország szegedi partnertalálkozóján David Spruyt, a kelet-közép-európai disztribúció igazgatója. Bár az egyes országok eredményeit nem közölte, annyit elárult, hogy Magyarországon éves összevetésben két számjegyű volt a bevétel növekedése.

Dienes-Oehm Tivadar, a hazai leánycég vezetője, ezzel kapcsolatban elmondta: az értékesítés a vállalati, kormányzati és a lakossági szegmensben egyaránt javult. Mint azt a közelmúltban lapunk megírta, 2012-ben a forgalombővülés erősen 10 százalék alatt maradt, és annak is egy jelentős részét a kormányzati megrendelések felfutásának köszönhette a cég Természetesen idén is építeni akarnak a központi közbeszerzésre – mondta Dienes-Oehm.



Dobozolják a Dell-gépeket Lódzban

Elmarad a "csak", de marad a PC-profil A szegedi rendezvényen megjelent regionális vezetők ismételten emlékeztettek a cégnél 2009-ben elindult átalakulási folyamatra, amelynek célja, hogy az egykori PC-szállító komplex informatikai megoldásszállítóvá váljék. Ezt szolgálták az elmúlt időszak több milliárd dollárt felemésztő felvásárlásai is, melyekkel elsősorban a termékportfóliót szélesítették, többek között adatközponti tárolókkal és hálózati eszközökkel. Az átalakulás már a bevételekben is érezteti a hatását. A Dell globális forgalmának a fele már nem a PC-eladásokhoz kötődik.

Anja Monrad, a Dell fejlődő piacokért felelős vezetője ugyanakkor azt is kihangsúlyozta, hogy a személyi számítógép, legalábbis közép távon a cég profilja marad, de az a cél, hogy a jövőben már ne „csak” PC-gyártóként tartsák számon. De az elemzők feltételezéseivel szemben nem követik az IBM bejárta utat. (Mint emlékezetes, az IBM előbb kiszervezte, majd el is adta a kínai Lenovonak a teljes PC-üzletágát.)

Drága a testreszabás Mindezzel együtt sok változás várható még a PC-üzletágban. Wojciech Glownia kelet-európai vezérigazgató, aki egyben a Dell régiós klienstermékeket gyártó üzemét is felügyeli a lengyelországi Lódzban, a Bitport kérdésére megerősítette, hogy a piac által kikényszerített költséghatékonyság miatt egyre kevesebb gép készül egyedi megrendelésre, inkább haladnak a fix konfigurációk irányába. Hozzátette a kisebb haszonrésű termékek gyártását egyre jobban kiszervezik, de a jól jövedelmező szerverek összeszerelését saját kézben tartják. Az említett lengyel üzem fő profilja is a szervergyártás.

A Dell nemet mond az okostelefonra A termékportfolió racionalizálását szolgálja továbbá – mint azt Anja Monradtól megtudtuk –, hogy az okostelefon-piacot nem tartja stratégiai területének a Dell, mint ahogy lemondott korábbi nyomtatópiaci álmairól is.

Külső és belső problémáktól szenved a Dell
Borúsan látja a jövőt a Dell, mégis egyre több a kérője

Az amerikai cég körüli aktuális fejleményekről a régiós vezetők csak annyit mondtak, hogy mind addig tőzsdei cégként kell viselkedniük, amíg le nem zárul a tervezett ügylet. Mint ismert Michael Dell február elején jelentette be, hogy ki akarja vezetni a céget a tőzsdéről, és át akarja alakítani a társaság tulajdonosi szerkezetét. A kivásárlásra ajánlott 24,4 milliárdos összeget a részvényesek egy nagyobb csoportja kevesli. Egy ideje nyílt háború folyik Michael Dell és az ellenérdekelt csoport között. Utóbbihoz tartozik a dúsgazdag befektető Carl Icahn, illetve a vállalat részvényeinek egy tekintélyes hányadát birtokában tudó Southeastern Asset Management cég is. A végső döntést augusztusig kell meghozniuk a részvényeseknek.

Sorra szállítja a költségcsökkentő felfedezéseket a DeepMind ügynöke

Az AlphaEvolve-ot az algoritmikus problémák megoldására, meglévő rendszerek optimalizálásra hozták létre. Az evolúciós megközelítésnek már dollármilliókat érő eredményei vannak házon belül.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.