A győztes chilei csapat mobiltelefont állított a rákkutatás szolgálatába. A magyarok mezőgazdasági megoldással versenyeztek és a legjobb nyolcba kerültek.

Egy chilei csapat, a Lab4U nyerte a tizedik Intel Global Challenge versenyt, amely az egyik legjelentősebb, diákoknak kiírt nemzetközi üzleti verseny. A magyar SmartVineyard a legjobb nyolc közé került. A verseny döntősei a Szilícium-völgy üzleti szakembereivel és befektetőivel is találkozhatnak.

Mobiltelefon mint tudományos eszköz

A Lab4U, melynek tagjai a Chilei Egyetem diákjai és egy helyi rákkutató központ munkatársai, olyan technológiával szerezte meg az első helyet, mellyel a mobiltelefon tudományos eszközként használható.

A beépített szenzorokon, illetve egy a tömegek és közösségek tudására építő, tanulást segítő platformon keresztül a felhasználók laboratóriumi eredményeket tudnak előkészíteni, elemezni és megosztani mobiltelefonnal. A csapat azért fogott bele a fejlesztésbe, hogy ellensúlyozzák egyetemükön a laboratóriumi felszerelések hiányosságait. A megoldással a természettudományos oktatást és kísérletezés jelenlegi rendszerét is szerették volna megreformálni.

Az Intel Alapítvány összesen 100 ezer dollár pénzdíjat osztott szét a versenyen. A győztes Lab4U 50 ezer dollárt kapott. A zsűri három további első díjat osztott k. Az internet, mobil és szoftver megoldások; a társadalmi innováció; valamint az Internet of Things (tárgyak internete) és hardver megoldások kategóriák győztesei egyenként 15 ezer dollárt vihettek haza. További ötezer dolláros pénzdíjban részesült a legjobb közösségi médiás megoldás.

Az első kategóriában győztes olasz Neuron Guard megoldása az akut agyi károsodást szenvedőknél segít megelőzni a szélütés, a hirtelen szívhalál vagy a traumás agysérülés okozta visszafordíthatatlan folyamatokat. A társadalmi innovációt díjazó kategóriában az Egyesült Királyságból érkező Karisma Kidz csapaté lett az első díj. Moodville elnevezésű alkalmazásuk a gyerekek érzelmi intelligenciájának növelését segíti hangulatok beazonosításán és kezelésén keresztül. A harmadik kategória győztese, a tajvani Servtech csapat egy olyan technológiai infrastruktúrát fejlesztett, mely infokommunikációs technológiák felhasználását segíti elő a feldolgozóiparban. A Servtech megoldásával a gyárak a big datából nyert információk segítségével fel tudják tárni a berendezések állapotát és meghibásodásait.

Magyarok a legjobb nyolc között

A nyolcas döntőbe jutott a magyar SmartVineyard csapata. Az Árendás Csaba vezetésével kifejlesztett találmány szőlőgazdáknak nyújt segítséget. A szőlőbe telepített precíziós szenzorok folyamatosan követik az időjárási viszonyokat, és értesítik a gazdát, amennyiben az időjárási körülmények gombafertőzéssel fenyegetnek. A fejlesztés képes a gombaspórák jelenlétét is kimutatni, így a gazdák jelzést kapnak a növényvédőszerek alkalmazásának szükségességéről is. A magyar versenyművet korábban a Bitport is bemutatta.

A SmartVineyard csapat (Huszthy Balázs, Árdendás Csaba) a legjobb nyolc között

A kaliforniai Berkeley Egyetemen tartott versenyen húsz ország 26 csapata mérte össze a tudását. A döntősök több mint 60 ország több száz jelentkezője közül kerültek ki kilenc regionális selejtezőn. A döntőbe jutás nem csak erkölcsi elismerést és pénzjutalmat hoz a csapatoknak, mivel a döntőn részt vesznek befektetők is, akik segíthetik az életképes üzleti modelleket kitörni az egyetem falai közül.

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.