Egységesen Biatorbágyra telepítette és közel megduplázta a Huawei Magyarország az eddig három helyen működtetett szállítási és raktározási kapacitásait.
Biatorbágyon közel 30 ezer négyzetméteres, havonta 3000 kamiont indító logisztikai központ startját jelentette be ma Budapesten Bin Yun Song, a Huawei Technologies Hungary ügyvezető igazgatója, aki alig egy hónapja vette át a hazai leánycég irányítását. Az új logisztikai bázisra települtek az eddig három helyen, Biatorbágy mellett Budapesten és Üllőn lévő raktári és szállítási egységek. Ezt a tevékenységet két partneren - a DHL-en és a Westlogon - keresztül végzi a társaság.



Dupláznának Az új ügyvezető, aki legutóbb a közel-keleti térségben képviselte a Huaweit, beszámolt a 2015-ig szóló további tervekről is, mindenekelőtt arról, hogy növekszik a magyarországi termelés is. Ennek révén a jelenlegi 1500-ról, két év múlva 3 ezer főre bővülhet a létszám, amely magában foglalja a közvetlen, illetve a beszállítókon keresztül foglalkoztatottak számát is. A Huawei a jövőben szinte valamennyi, a portfóliójában szereplő és az európai piacokra szánt távközlési eszközt nálunk szerel majd össze, az Európai Ellátó Központként (ESC) emlegetett magyarországi bázisán, Pécsett és Komáromban. A kínai cég nemcsak a logisztikát, hanem a termelést is kiszervezte, a baranyai városban a Flextronics, Komáromban pedig a Foxconn a szerződéses elektronikai gyártó partner.

Bin Yun Song az idei első félév értékelése kapcsán két projektet emelt ki, egyfelől az uniós előírásoknak megfelelő 112-es segélyhívó rendszert, amelynek egyik beszállítója lett. Másfelől a cég két megbízást is elnyert a gerinchálózatok átviteli kapacitásait megtízszerező 100 gigás programból. A nemzetközi trendeknek megfelelően a nagy távközlési cégek egyre nagyobb számban turbósítják fel gerinchálózatuk sebességét a jelenlegi 10-ről 100 Gbit/sec-ra. Nálunk a Magyar Telekom és az időközben a Turk Telekom tulajdonába került Pantel bízta meg a távol-keleti céget az optikai hálózatának ilyen irányú továbbfejlesztésével.
 
Magyar befektetések ■ A kormánnyal tavasszal stratégiai megállapodást kötő cég hazai vezetője a Bitport kérdései kapcsán elmondta, hogy a kínai anyavállalat eddig mintegy 200-400 millió dollárnak megfelelő összeget fektetett be Magyarországon. A további beruházások mértéke nagyban függ majd attól, hogyan alakulnak a cég üzletei Európában, amelyet a kiemelt piacok között tart számon a Huawei. Megkérdeztük tőle, milyen további kínai vállalkozásokkal tárgyal a cég, amelyek beszállítóként települnének ide a Huawei mellé. Mint korábban megírtuk, a távol-keleti cég szeretné, ha több beszállítója is közelebb költözne a Magyarországon létesített gyártói és logisztikai bázisához.

Az első fecske a Comlink, amelynek magyarországi leánycégét tavaly októberben jegyezték be. A társaság optikai kábeleket gyárt a Huaweinek. Az itteni tesztgyártás az idén indulhat el. Bin Yun Song szerint nem elsődleges cél, hogy kínaiak legyenek a cég itteni beszállítói, sőt inkább a helyi partnerekre kívánnak építeni.

Kétszer okosabban  Nagyszabású tervei vannak a Huawei-nek az okostelefon-piacon is. Ezzel kapcsolatos kérdésünkre az ügyvezető elmondta, hogy tavaly 5 százalékos volt a társaság részesedése ebben a kategóriában mind a világpiacon, mind Magyarországon. Itthon az idén várhatóan 7 százalékos rést hasít ki magának az okostelefonok szegmensében, de a következő három évben itt is legalább duplázni akar.

Partneri megállapodást kötött a kormány és a Huawei
Beszállítóit is Magyarországra hozná a Huawei

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.