Nagyot lépett a Telekom: ma elindította a hazai szolgáltatók közül a multiscreen tévézés eddigi legszélesebb eszközkínálatú változatát, a TV Go-t. A lépést Christopher Mattheisen vezérigazgató és Keszég Attila vezérigazgatóhelyettes jelentették be. A fejlesztés alig több mint egy félévet vett igénybe. A szolgáltatás indítását szándékosan időzítették mostanra: a cég szerint a hagyományosan nagy nézettséget elérő Bajnokok Ligájának döntője, valamint a nyári foci VB mérkőzései is sok hívet szereznek a multiscreen szolgáltatásnak.
Tágul a tévéhorizont
A Telekom tévészolgáltatásának előfizetői 16 hazai tévécsatorna élő adásait, valamint a videotéka teljes kínálatát nézhetik személyi számítógépen, táblagépen vagy akár okostelefonon is – utóbbi kettőn értelemszerűen bárhol, ahonnan elérik a szolgáltatást nyújtó hálózatot. Maga a szolgáltatás az ügyfeleknek regisztráció után ingyenesen hozzáférhető, de műsorok generálta adatforgalom értelemszerűen az ügyfél zsebére megy. Jó hír viszont, hogy a szolgáltatás nemcsak vezetékes és mobilneten, hanem Wi-Fin is elérhető, csupán legalább 0,6 Mbps garantált letöltési sebesség kell hozzá. A TV Go a műsorszóráshoz igazított tartalmat is kínál: az origo.hu által szerkesztett, filmekkel kapcsolatos friss híreket, cikkeket, kritikákat.
A tévéelőfizetéssel nem rendelkezők is igényelhetik a szolgáltatást, de ez számukra most még csak korlátosan érhető el. A regisztrációt követően egyelőre csak a videotéka kínálatához férnek hozzá, az élő adásokhoz nem. Mától tehát az ATV, a HírTV, az M1 és M2, a Duna és Duna World, az MTV Europe, a LifeNetwork, az Ozone Network, a Sport1, a Story4 és Story5, a TV2, az RTL Klub, valamint a Viasat3 és Viasat6 műsorait lehet élőben nézni akár a metrón is.
Kell hozzá alkalmazás is
Ahhoz hogy mobilon is lehessen tévézni, először is regisztrálni kell a TV Go oldalán (egyelőre nem sikerült megtalálni a weboldalt), és telepíteni kell egy appot a mobil eszközökön a Google Playről vagy az AppStore-ból – ez utóbbi néhány napon belül érhető el. A TV GO kizárólag belföldön vehető igénybe.
A tartalomszolgáltatóknak a műsorok lementésével kapcsolatos fenntartásai miatt ugyanakkor a szolgáltatásban egyelőre nem átjárhatóak a tévés és az egyéb eszközök platformjai, vagyis, ha valaki filmet kölcsönöz ki mobil eszközein, azt nem tudja megnézni az IPTV-s jelátalakítón keresztül és fordítva.
A sokképernyős tartalom megjelenítési megoldások amúgy már nem ismeretlenek a hazai piacon. Egyrészt a Telekomnál nagyjából másfél éve működik a Moziaréna videotéka több képernyőn. Másrészt a konkurens Telenor is indított hasonló szolgáltatást nemrég, de a magyarországi kizárólag mobil platformon működik, és nem érhető el hagyományos tévén (a szolgáltatást a Bitport is tesztelte).
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak