A közösségi oldal a mobil eszközök után a hagyományos számítógépek képernyőin is új helyet alakított ki üzenetküldő szolgáltatásának. A chatelés lehetősége ettől még megmarad a Facebookon is.
Hirdetés
 

Tegnaptól az angolszász országok felhasználói már birtokba is vehették azt a dedikált honlapot, amelyen a Facebook üzenetküldő szolgáltatásait külön is elérhetik a hagyományos számítógépek képernyőjén. A többieknek sem kell sokáig várni: a cég ígérete szerint az elkövetkező hetekben mindenhol élesedik az új rendszer.

Zavaró tényezők nélkül

A messenger.com oldalra telepített felület hasonlóan fog működni, mint a közösségi oldal jobb hasábjában megtalálható csevegőalkalmazás. A felhasználókat a Facebook-azonosítójuk alapján azonosítva ugyanúgy lehet az ismerőseinkkel társalogni.

A Facebook illetékese újságírói megkeresésre kifejezetten cáfolta, hogy a közösségi oldal felületéről le akarnák választani az azonnali üzenetküldési funkciót. A lépést azzal indokolta, hogy egy olyan felületet akartak adni az embereknek, ahol a közösségi oldalakra jellemző "zaj" (hírfolyam, értesítések stb.) nélkül kommunikálhatnak.

Mobilos vasfüggöny

Erre a magyarázkodásra azért volt szükség, mert a cég korábban ugyanebben a témában igen határozott lépést tett a mobil eszközökön. Ott külön applikációt kapott a Messenger, miközben a facebookos alkalmazásból teljesen kiemelték a csevegést és jó pár más szolgáltatást biztosító szolgáltatást. Ez sok felhasználónak nem tetszett, hiszen nem elég, hogy egy újabb alkalmazást kell letölteni, majd folyamatosan frissítgetni, de a Facebook használata közben érkezett üzenetek megtekintéséhez és a válaszoláshoz kénytelen az ember alkalmazások között ugrálni.

Ugyanez természetesen már nem annyira zavaró a hagyományos desktopos környezetben. A számítógép böngészőjében ugyanis csak egy másik fülre kell kattintani, ha a felhasználó valóban sallangmentes csevegésre vágyik.

Platformot építenek

A Messenger fokozatos önállósítása már egy ideje terítéken van. Az elválasztásnak köszönhető, hogy több új funkció, lehetőség is beépült a szolgáltatásba. Egy ilyenre példa a néhány hete bejelentett pénzküldési lehetőség. Ez és több más funkció, mint például a hanghívások, a csoportos üzenetküldés, vagy éppen a képkészítés is mind része lesz a desktopos önálló változatnak.

A cég nemrégiben tartott F8 elnevezésű konferenciáján nagy hangsúlyt kapott az a célkitűzés, hogy a Messengerből egy teljes platform legyen. A Messenger erős, egyedülálló termékké való transzformálásának első lépéseként értelmezhető az, hogy a szolgáltatás felületén külső fejlesztésű appok is használhatók, amelyekből első körben 47 darabot ismerhettünk meg.

A listát böngészve az derül ki, hogy továbbra is az üzenetküldés a fókusz, a jövőben azonban rendkívül sokféle módon kommunikálhatunk barátainkkal a Messengeren belül a különböző appok használatával. Az ismert nevek mellett (Imgur, ESPN, Giphy) sok új szereplő is megtalálható a sorban, amelyek között akad animált gifet gyártó, széteffektezett videóüzeneteket létrehozó, fotómontázsokat készítő, vagy a rögzített hangot nevetéssé alakító applikáció.

Közösség & HR

Zuhanva cserélgetik a legértékesebb cég címét az amerikai techóriások

Az Apple szabadesésének köszönhetően ismét a Microsoft a világ légértékesebb vállalata. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy idén az utóbbi is 15 százalékot vesztett értékéből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.