Lezárult a több mint másfél milliárd forint összköltségű kormányzati TÉBA –projekt, amellyel a jövő év első negyedévétől korszerűsödik a családtámogatási ellátások államkincstáron keresztüli folyósítása. Az Oracle-alapú rendszer szállítója a T-Systems Magyarország Zrt.
A Magyar Államkincstár által folyósított különféle támogatási ellátások korszerűsítését célzó 1,674 milliárd forint összértékű fejlesztés az Új Széchenyi Terv keretében, uniós támogatással valósult meg. A rendszer szállítására és fejlesztésére szóló megbízást 2010 márciusában még a T-Systems Magyarország Zrt. egyik elődcége, az IQSYS Zrt. nyerte el.

A TÉBA projekt révén egy teljesen új integrált informatikai rendszert kap a Magyar Államkincstár. Ezen keresztül egyszerűbb és hatékonyabb lehet az évi 360 milliárd forintnyi támogatás kezelése  – emelte ki a projektzáró sajtótájékoztatón Novotnik Imre, hálózatirányítási elnökhelyettes.
A rendszer országos adatbázisként integrált módon fogja össze a központi költségvetésből finanszírozott, személyhez köthető családtámogatási és fogyatékossági támogatási igények befogadását, elbírálását, finanszírozását, a támogatási ellátások ellenőrzését.

Szigetrendszerek helyett Az új megoldás az eddig egymástól elszigetelten működtetett rendszereket váltja ki, figyelembe véve az ennek kapcsán együttműködő szervezetek – így az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal infrastrukturális és technikai feltételeit is. Az új rendszer várhatóan a jövő év első negyedévében indul el.

Jövő ősszel indul a kormányzati csoportmunka
Egységesek lesznek a kormányzati informatikai fejlesztések

A Bitport kérdésére Teravágimov Zsolt projektvezető, a T-Systems munkatársa, elmondta: az Oracle technológián alapuló rendszer megvalósításán több, mint 100 fő dolgozott, az ehhez szükséges szoftverek, alkalmazások felét a cég szakemberei fejlesztették ki.  A teljes projektérték 40 százalékát a hardver-szoftverlicencek képviselik. A rendszer minden eleme online elérhető webes felhasználói felületet kínál, így jogosultsági és biztonsági beállításoktól függően online felhasználásra is alkalmas. Ugyancsak a TÉBA projekt része az online és interaktív szabályrendszer, ennek segítségével lehet naprakészen nyomon követni mind az intézményi, mind a lakosságra vonatkozó jogszabályi változásokat.

Az OpenAI kezdi elveszíteni a fonalat a saját szabályai között

A japán Studio Ghibli stílusában generált mémekkel nemcsak a generatív MI és annak fejlesztői gázolnak egyre mélyebbre az ízléstelenségben, hanem az is kiderült, hogy házon belül sem egyértelmű számukra a szerzői jogok kezelése.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.