A NailO vezeték nélküli trackpad és divatos kiegészítő is lehet egyben.

A viselhető eszközök, okosórák, szenzorok terjedése, de már az okostelefonok léte is felvetheti azt a kérdést, hogy mivel vezérelhetők ezek az eszközök a legkönnyebben. Az érintés alapú kezelőfelületek elérése gyakran akadályokba ütközik, kivéve, ha a felhasználó saját körme is egy érintőfelületként funkcionál.

Körömre fel!

Az MIT diákjai pontosan ezt valósították meg egyik fejlesztésükben: a NailO hüvelykujjra rögzítésével egy miniatűr trackpadet kapunk, ami vezeték nélkül kapcsolódik a mobilokhoz, notebookokhoz, táblagépekhez. A projektet Cindy Hsin-Liu Kao és Artem Dementyev hozta közel végleges formába, viszont még mindig több problémát kell megoldaniuk a vezérlő eszközzel kapcsolatban.

A legnagyobb kihívást az jelentette, hogy három nélkülözhetetlen komponenst egy körömnyi kiterjedésű és nem különösebben vastag panelben helyezzék el. A hosszas tervezést és beszállítókkal való egyeztetést követően sikerült egy mikrokontrollert, egy Bluetooth chipet, valamint egy kapacitív érzékelőt olyan kis formában megépíteni, hogy az zavartalanul viselhető legyen a hüvelykujjon. Az egyik kulcsfeladat az antenna elhelyezése volt, hiszen azt kellően távol kell pozicionálni a többi alkatrésztől.

A NailO vezeték nélkül csatlakozik az eszközökhöz, amelyek a felületén elvégzett vezérlő gesztusokkal irányíthatók. Kao szerint a mini trackpad nem csak egy elszállt, teoretikus alapú ötlet: a tesztelés alatt kiderült, hogy nagy segítség, amikor a felhasználónak foglalt a keze, vagy csak egy tárgyalás közben feltűnés nélkül szeretne elintézni valamit a telefonján. A trackpad (lapozás) funkción kívül sok lehetőséget van a gesztusokban is (pl. szövegbevitel esetén kiegészítő felületként is szolgálhat), de a Bluetooth miatt elméletileg bármilyen eszköz elérhető vele.

Energia kérdése

A tajvani születésű Kao szerint a NailO nagy reményekkel indulhat a divat területén is, mivel a trackpad felülete a későbbiekben színes mintákkal díszíthető. Az eddigi tesztek azt mutatják, hogy a viselete természetes hatást kelt, a hüvelykujj pedig azért jó választás, mert ezt az ujjat az összes ujj könnyen eléri és a felülete is kellően széles, illetve lapos a NailO felhelyezéséhez.

Gesztusvariációk a NailOval

Ahogy az összes hasonló eszköznél, úgy itt is az energia ellátás okozza a legnagyobb fejtörést. A NailO jelenleg 2 órát bír egy feltöltéssel, amit úgy tolnának ki, hogy a használaton kívül alvó módba lépne az eszköz. Amennyiben a tulajdonosának újra szüksége lenne, akkor egy pár másodperces nyomással ismét aktiválható. Arról az MIT nem adott ki még információt, hogy a NailO mikor kerülhet kereskedelmi forgalomba, de ahogy ez megtörténik, beszámolunk róla.

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.