Ételrendelés, webes keresés vagy vásárlás egy szempillantás alatt – a Google szemkövetéses virtuális valósággal foglalkozó startupot kebelez be.

Napjaink két, egyre fontosabbá váló buzzwordje a virtualy reality és az augmented relaity, vagyis a virtuális és a kiterjesztett valóság. Előbbi esetében teljes mértékben digitális világba kerül az élményt átélő, utóbbi használatakor a valódi világ látványát terjesztik ki csak digitálisan létező elemekkel (például egy bolt ajtaján digitálisan felbukkanhat annak nyitva tartása). Ahogy kezd felpörögni a szegmens, úgy indul egyre több és több, ezzel foglalkozó startup, mint amilyen például az Eyefluence.

Utóbbi két tekintetben is említést érdemel. Egyrészt a cég által kutatott, fejlesztett technológia miatt: a nemrég alapított vállalkozás a VR/AR headsetekkel való kommunikáció megváltoztatását tűzte ki célul. Elképzelésük szerint ahelyett, hogy kézmozdulatokkal vagy beszéddel irányítanánk a digitális megjelenítést, az Eyefluence az emberi szemben rejlő lehetőségekre alapoz.

Az Eyefluence szemszkennelő és –követő technikája révén a felhasználó saját látószervével befolyásolja a tartalommegjelenítést. Tulajdonképpen egyre közelebb hozza azt a jövőt, amikor már nem csak képletesen, hanem szó szerint is lehet érteni azt a kifejezést, hogy „egy szempillantás alatt vásárolni a neten”.
 


Másrészt a startupot az imént vásárolta fel a Google. Az is könnyen belátható, hogy miért van szüksége rá.

Jobb ma egy szemüveg, mint holnap egy üvegszem

Az amerikai keresőóriás már régóta foglalkozik a szemünk előtt való közvetlen megjelenítéssel, és bár a Google Glass projekt korábban besülni látszott, a vállalat nem adta fel a szegmens kutatására és fejlesztésére irányuló terveit. Az okos szemüveg az úgynevezett Explorer program keretén belül, nyílt béta tesztüzem címén bárki számára megvásárolható volt annak, aki hajlandó volt erre 1500 dollárt áldozni, el tudta mondani, hogy mit szeretne vele kezdeni és igazolta, hogy az USA lakosa. Az értékesítést azonban tavaly januárban leállította a Google.

Augusztusban végül kiderült, hogy a termék vállalati felhasználásra tervezett formában tér vissza. Vékonyabb és nagyobb lett a kijelző az elődhöz képest, valamint divatosabb a kialakítás, kisebb az áramfogyasztás, miközben erősebb Intel processzor is került bele. Az akkumulátora már legalább két óráig bírja, miközben még a leggyorsabb Wi-Fi szabványt is támogatja. Elhagyták a szemüveg csővázát is: úgy alakították ki, hogy pánttal bármilyen hagyományos szemüvegre fel lehet szerelni, ami tovább javítja a használhatóságát.

Mindenki örül(?)

Visszatérve az Eyefluence akvizíciójára; a startup kifejezetten örülni látszik, hogy független kisvállalkozásból a Google szárnya alá került. „Egyesített erőkkel folytatjuk a szem-vezérlési technológia fejlesztését, hogy még nagyobb mértékben kiterjeszthessük az emberi képességeket” – olvasható a hivatalos bejegyzésben.

Piaci hírek

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.