A képek rendezését, szortírozását immáron automatikusan végzi az alkalmazás.

A Google fotós applikációja nagy népszerűségnek örvend a tavalyi bevezetés óta, ami nem csak feltétlenül a korlátlan tárhely miatt alakult így. Az iOS-en, Androidon, plusz webes felületen is elérhető szolgáltatás egyik nagy erőssége a mögötte rejlő mesterséges intelligencia, ami a képek céltalan, és főleg végtelen rendezgetésétől mentesíti a felhasználót.

A Google Photos egyik fontos képessége eddig is az volt, hogy a bekerülő felvételeket különböző szempontok alapján rendezi, csoportosítja. Ezt a célt szolgálta a Történetek, vagy az a mód, amikor az alkalmazás speciális effektekkel látta el a szerinte legjobban sikerült képeket. A cég ezt a vonalat erősíti tovább azzal, hogy a szolgáltatás ezentúl még intelligensebb albumokat hoz létre a feltöltött fotókból.

Az alap koncepció az, hogy a felhasználó egy utazáson, vagy eseményen valószínűleg számtalan képet készít, aminek a rendezésével nem szívesen foglalkozik. Ennek következtében az emlékek érintetlenül tárolódnak a Google szerverein – ezek felélesztéséhez kapott új funkciókat az alkalmazás.

Ilyen például az, hogy eleve létrejön egy új album, amiben megtalálhatók a legjobb fotók. Ebbe bekerül egy térkép is a megtett útvonallal, sőt, ezen megjelennek azok a helyszínek, ahol megfordultunk az utazás során. Az emlékek visszaidézése céljából lehetőség van feliratokkal ellátni az egyes felvételeket, sőt, ha többen voltunk úton, akkor velük is megosztható az album.

A Google Photos új funkciói máris elérhetők iOS-en, Androidon, valamint a szolgáltatás webes felületén.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.