Az Essential Phone kijelzője szinte semmi másnak nem hagy helyet a frontpanelen, a kamerát kivéve.

Az Essential Products bejelentette Essential Phone okostelefonját. Az androidos, csúcskategóriába pozícionált eszköz önmagában még nem érdemelne figyelmet – a gyártók szinte mindegyike megcélozza ezt a szegmenst is –, az viszont igen, hogy a moduláris felépítést gyakorlatba átültetni akaró készülék mögött nem más áll, mint Andy Rubin.

Utolsó esély a modularitásnak?
Több vállalat is próbálkozott a moduláris okostelefonok létrehozásával, és sajnos egyik sem hozott átütő sikert. Tavaly szeptemberben a Google fel is függesztette moduláris felépítésű, elemenként összerakható mobiltelefonok koncepciójának kutatását, ezzel gyakorlatilag kinyírta a Project Ara néven futó fejlesztést.

Ennél egy fokkal sikeresebbnek tűnik a Lenovo ezen a téren: Moto Z okostelefonjainak hátlapjára került az a 16 darab apró, mágneses érintkező, ami a MotoMods kiegészítők csatlakoztatására szolgál. A készülékek mindmáig kaphatók kereskedelmi forgalomban.

De ki az az Andy Rubin?

A Google nem "örök időktől fogva" tudhatja magáénak a mobiltelefonok és tabletek operációs rendszerét; az Android 2005-ben egy felvásárlás révén jutott a keresőóriás tulajdonába. A szoftver atyja eredetileg egy független fejlesztő volt: Andy Rubin. Ő a Google-nél eltöltött kilenc év után, 2014 végén hagyta ott a vállalatot, hogy ismét saját útját járja.

Ennek a döntésnek lett az egyik következménye az Essential Phone létrejötte. Az 5,71 inch méretű kijelzővel rendelkező eszköz ránézésre is meghökkentő: a frontoldali kamera kivételével gyakorlatilag szinte a teljes elülső panelt a display foglalja el. Az egyetlen kis keretmaradvány a telefon alján látható.

Hátlapjára került az ujjlenyomat-olvasó és a fő, 13 megapixeles felbontású kamera. Ugyanitt, a jobb felső sarokban található két mágneses port, ami a kiegészítők csatlakozására szolgál. Tulajdonképpen itt kap szerepet a modularitás; a felhasználó igényei szerint bővítheti a készülék tudását, például egy 360 fokos felvételeket készíteni képes kamerával. Igaz, ez első látásra meghökkentő külsőt eredményez. A külön, 50 dolláros áron forgalomba hozni tervezett kétlencsés kamera jócskán túlnyúlik a telefon tetején.

A csatlakozók egyébként adatátvitelre és töltésre is képesek.


Egyelőre csak az USA-ban

Titán készülékházat kapott az Essential Phone, a kijelző védelméről pedig Gorilla Glass 5 gondoskodik, tehát egykönnyen nem adja meg magát a fizikai hatásoknak, karcolásoknak, ütődéseknek. A display felbontása egyébként QHD (2560x1312 pixeles). Szürke, fekete, fehér és kék színekben lehet majd megvásárolni a minimalista külsővel bíró készüléket; a borításon egyetlen logó, márkajelzés sem található.

3040 mAh-s akkumulátorral bír az okostelefon, 4 GB RAM és 128 GB háttértár jellemzi. Vezetékmentes kapcsolatok széles körét – Bluetooth 5.0, 4G LTE, Wi-Fi, NFC, GPS - támogatja. A Qualcomm nyolcmagos csúcsprocesszora, a Snapdragon 835 hajtja meg, ugyanaz a chip, ami a Samsung Galaxy S8-ban is megtalálható.

Az USB Type-C porttal igen, de minijack fejhallgató porttal nem rendelkező termék az Egyesült Államokban 700 dolláros áron jelenik majd meg – ennek ideje azonban egyelőre nem ismert. Mindössze annyit árultak el, hogy a következő hónapok során kerül a szolgáltatók kínálatába.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.