A Minnesota Vikings csapatának új otthonát tetőtől talpig felkészítették a technológiában rejlő lehetőségek kihasználására.

Amerikában nem szokták elaprózni a dolgokat. Nincs ez másként a stadionépítésnél sem, különösen akkor, ha a töménytelen mennyiségű pénzt termelő NFL egyik csapatának van szüksége új otthonra. 

A térerő legyen mindenkivel

A Minnesota Vikings amerikaifutball-csapatának arénája most készült el, így az ősszel kezdődő szezont már itt kezdhetik meg a vikingek. Az alapból 66 200 fő befogadására képes, de ideiglenes lelátókkal 70 ezresre bővíthető stadion minden NFL- és technológiarajongó álmát beteljesíti. Hogy valóban 21. századi projektről beszélünk, azt már az első kapavágástól lehetett látni - szó szerint. Ugyanis az építkezést több kamera vette éjjel, nappal, amit élőben lehetett az interneten keresztül követni. A munkálatok befejeztével a csapat oldalán található felületen néhány kattintással szépen végig lehet lépdelni a kivitelezés különböző fázisain.

 

 

Az építészeti szempontból is számos új megoldást tartalmazó létesítményben különösen nagy hangsúlyt kapott a nézők internetes és mobilos kapcsolatának biztosítása. Ennek érdekében 1300 wifi állomást helyeztek el a stadionban, ami elméletben akár azt is bírni fogja, ha egy teltházas meccsen minden egyes jelenlévőnek szörfözni támadna kedve. De a térerővel sem lesz gond, mert a kivitelezők olyan háttérrendszert szereltek fel, amely egyenletes és jó minőségű jelet biztosít a nézőtéren, függetlenül attól, melyik nagy szolgáltatónál van előfizetése.

A sörtől a mosdóig

Új stadionhoz új mobil alkalmazás is jár. A Vikings csapatánál ennek apropóján bevezették az elektronikus jegyek használatát, de itt korántsem álltak meg a digitalizációban. Az app a stadionhoz érkezve segít a parkolóhelyhez jutáshoz, és megmutatja, melyik kapun lehet a leggyorsabban eljutni a székig. Aki nem szeretne sorban állni, az a helyéről is megrendelheti az ételt, italt, és csak annyi a dolga, hogy egy külön kasszánál átveszi az előre bekészített pakkot. Sőt, a jövőben fel sem kell tápászkodni, mert a későbbiekben lehetőség lesz az ülőhelyre rendelni a frissítőket. A sörfogyasztást biztosan követő kötelező mosdólátogatást viszont még az alkalmazással sem lehet megúszni. Viszont ebben is kap a néző segítséget, hiszen az app megmutatja, melyik az aktuálisan legkevésbé terhelt mosdó.   

 

 

Magát a mérkőzést is rendkívül könnyű lesz követni, ugyanis több kamera élő adására rá lehet majd csatlakozni. És ha például az ember lemaradt egy jelenetről, vagy csak újra meg akarná nézni az akciót esetleg egy másik szögből, akkor az azonnali visszajátszás választásával frissiben megteheti. 

Virtuális emlék- és szórakoztató központ

Még nem készült el teljesen, de a szezonra biztosan üzembe áll majd az épületben szintén helyet kapó emlék- és szórakoztató központ. A körülbelül ezer négyzetméteres területet a meccsnapokon bárki ingyen bejárhatja majd, és garantáltan különleges élményekkel gazdagodik.

 

 

A virtuális valóság lehetőségeit kihasználva a látogatók különböző képességfelmérő játékokat játszhatnak. A vikinges virtuális sisakot felöltve (vitruális) passzokat kaphatnak el, gyorsasági gyakorlatot teljesíthetnek, vagy éppen kipróbálhatják, mekkora erővel képesek nekirontani az ellenfél védelmének. Érzékeltetendő a játékosok képességeit, az adatokat össze lehet vetni a profik teljesítményével, de az RFID-s karkötőnek köszönhetően a nézők egymással is versenghetnek, ahogy bejárják a különböző állomásokat.

 

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.