Persze nem csinálhat. De egy ingyenes, ráadásul nyílt forráskódú alkalmazás azt ígéri, hogy titkosítottan telefonálhatunk az iPhone-nal is.

Az Open Whisper Systems iPhone-ra is elkészítette RedPhone alkalmazását, és egyben át is keresztelte ezt a változatot Signal névre. A cég eredetileg Androidra fejlesztette ki RedPhone-t, valamint az üzenetitkosító TextSecure-t, melyek a készülékek közötti kommunikációt titkosították. Az alkalmazásról a Biztonságportál készített rövid bemutatót.

A Signal elsőként azokat a funkciókat kapta meg, amelyek a RedPhone-ból már ismertek. A fejlesztők ígérete szerint azonban hamarosan elkészül a TextSecure iOS-es verziója is, amely része lesz a Signal alkalmazásnak. Ha az iOS-es változatban megvalósították az integrációt, utána az androidos programokat is összecsomagolják, és onnan a két változat egyaránt Signal néven fut majd tovább. A két platformra készített változatok együttműködnek, azaz az androidos készülékek és az iPhone-ok egymással is tudnak kommunikálni titkosított formában.

A Signal végponttól végpontig terjedő titkosítása a ZRTP protokollra épül. A beszélgetéseket Wi-Fi hálózaton vagy mobil neten keresztül képes biztosítani. Ennek ellenére nem kell újabb felhasználóneveket, jelszavakat megjegyezni, hiszen az alkalmazás telefonszámok alapján végzi az azonosítást, és mindig mutatja, hogy éppen kik érhetők el a titkosító technológiával.

Az alkalmazás ingyenes, sőt nyílt forráskódú. Ez utóbbival az volt a fejlesztők célja, hogy akár a forráskód szintjén ellenőrizhető legyen: az alkalmazás nem tartalmaz hátsó kapukat.

Mobilitás

A végeken tesztelték a világ nélküli orosz világhálót

Az orosz hírközlési hatóság kezdeményezte próba során Dagesztán, Csecsenföld és Ingusföld egyes területein vált elérhetetlenné a külvilág. Beszámolók szerint a retesz a legtöbb VPN-megoldáson is kifogott.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.