Mindössze egy alaplapra, pár alkatrészre, hacker indíttatásra és egy 3D printerrel nyomtatott tokra van szükség.

Nem vagyunk egyformák: van, aki szabadidejében festeget, bélyeget gyűjt, zenélni tanul, vagy éppen operációs rendszereket próbál ráoperálni arra teljesen alkalmatlan eszközökre. Nick Lee, a mobilos termékek, szoftverek fejlesztésével foglalkozó Tendigi technológiai vezetője is az utóbbiak csoportjába tartozik, akinek a legutóbbi mutatványa egészen különleges.

Tokos megoldás

Lee úgy fogalmaz, hogy végre befejeződhez a szent háború, az iPhone is helyet ad az Androidnak, amihez mindössze egy speciális mobiltokot kell használni. A melléket videó szerint látszólag valóban ennyiről van szó: a mobilt belehelyezi a tokba, csatlakoztatja az alul kilógó Lightning kábelhez, majd egy alkalmazás segítségével megjelenik az Android a készülék képernyőjén.

Ennek ellenére ez a módszer soha nem fog szélesebb körben elterjedni, inkább egy műszaki bravúrnak tekinthető, és még azok közül is a különlegesebbek közé tartozik. Lee elsőként az Androidnak alapokat adó (a The Open Handset Alliance részét képező) Android Open Source Project (AOSP) segítségét vette igénybe, azaz egyszerűen klónozta, amivel lehetővé vált, hogy egy megfelelő hardveren futtassa a rendszert.

Bárki megpróbálhatja

Ehhez egy egyetlen alaplapból álló, Lemaker HiKey típusú mini számítógépet választott, ami elegendő teljesítménnyel bír ahhoz, hogy virtuálisan futtassa az Android Marshmallow verzióját. (Mellesleg ez az alaplap az AOSP hivatalos referencia alaplapja is.) A végeredmény egy mini számítógép, ami végül valóban egy tokban kapott helyet, azonban ez eleinte ilyen vastag volt, mint egy kisebbfajta tégla. Némi technikai finomítás után a hardver elfért egy 3D printerrel kinyomott tokban is, így el lehet mondani, hogy „csak” egy tok kell hozzá.

A gyakorlatban az iPhone-hoz csatlakoztatott tokban lévő mini számítógép emulálja az Androidot, ami egy erre lefejlesztett alkalmazás közvetítésével jelenik meg az iPhone kijelzőjén. Aki kíváncsi a részletes leírásra és dokumentációra, az a Tendigi blogján elolvashatja Lee fényképekkel illusztrált leírását. Ügyesebbek maguk is próbálkozhatnak…

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.