A HP tabletes pályafutásából nehezen tudnánk fontos mozzanatokat kiemelni, pedig a gyártó többször nekifutott már a kérdésnek. A WebOS alapú, illetve az androidos próbálkozások után a mostani eresztés egyértelműen az üzleti szektort célozza, amihez nem csak hardverben, hanem szoftverben is igyekszik a cég újat mutatni.
Tablet tablet hátán
Az összesen nyolc bemutatott eszköz közül a legkevésbé specializáltnak a Pro Slate 8, illetve Pro Slate 12 modellek bizonyulnak, bár a 12 colos kijelző méret egyáltalán nem nevezhető átlagosnak. A méreteken kívül az igazi újdonsága HP Duet Pen nevű stylus, amivel nemcsak a megjelenítőre, hanem akár papírra is lehet írni, aminek az eredménye azonnal megjelenik a kijelzőn.
HP Pro Slate 10 és a Duet Pen
A két készülék csak a (Gorilla Glass 4-el ellátott) kijelzők méretében, illetve azok egyéb tulajdonságaiban különbözik egymástól. A Pro Slate 12 egy 12,3 colos, 1600 × 1200 képpont felbontású panelt kapott, amivel elmarad a kisebbik táblagép 7,9 colos kijelzőjének 1536 × 2048-cas felbontásától. Ezt leszámítva ugyanazt tudja mindkét eszköz: Snapdragon 800 chipset, 2 GB RAM, Android 4.4 (a Lollipop frissítés hamarosan várható), 12 órás üzemidő.
HP Pro Slate 8
Az anyaghasználatban és dizájnban is erősen a HTC One M8-ra hajazó készülékeken kívül a Windows sem maradt ki a táblagépes menetből, aminek a Pro Tablet 408 lett az eredménye. Ez már sokkal kevésbé tűnik különlegesnek, viszont jelentősen olcsóbb lesz (300 dollár), mint a prémium kategóriát célzó androidos Pro Slate-ek (449 és 569 USD). A windowsos készülék 8 colos, 1280 × 800 képpont felbontású kijelzővel, 2 GB RAM-mal, 32 gigás tárhellyel, illetve 1,33 GHz-es Atm processzorral érkezik.
Android, Windows, Windows
Hogy még jobban bonyolódjon az ügy, a HP kidobott két másik tabletet is, amelyek Pro Tablet 10 EE, illetve Pro Slate 10 EE névre hallgatnak, amiből ki lehet következtetni, hogy előbb Windows-t, utóbbi Androidot futtat. Mindkét modell kapott stylust, de ez már nem a Duet Pen, hanem egy egyszerűbb megoldás, mivel ezeket a készülékeket elsősorban oktatási célokra és környezetbe ajánlja a HP. A szintén Atom processzorral, 1 giga RAM-mal, 10 colos, 1280 × 800 pixeles panellel szerelt táblagépek 280 és 300 dollárért lesznek elérhetők a gyártó oktatási szektorból érkező vásárlói számára, mindenki másnak 350 dollárba kerül.
HP Elite x2
Az egészségügyi dolgozóknak, illetve a terepen mozgó ügyfeleknek ajánlott, megerősített burkolatú táblagépeken kívül végül a legújabb átalakítható modellt érdemes még megemlíteni. Az Elite x2 1011 már az Intel új, energiatakarékos Core M processzorát használja (800-tól 1,2 GHz-ig), ami mellé egy 11,6 colos, 1366 × 768 képpont felbontású kijelző, minimum 4 GB RAM, és 128 gigabájt tároló tartozik. A táblagép részhez jár egy plusz akkumulátort tartalmazó billentyűzet (dokkoló), vagyis egy átalakítható, szétszedhető, ha úgy tetszik hibrid eszközről van szó, ami 899 dolláron kezd a piacon.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak