Nem egyszer írtunk és beszéltünk már arról a Bitport oldalain, hogy a mobilos ipar milyen hatással van a világgazdaság többi szegmensére. Az alkalmazások, a kijelző mérete, a multimédiás képességek, a kamera, a navigáció mind olyan tényező, ami befolyásolja a felhasználók magatartását, vásárlási szokásait, és azt, hogy milyen filmre ülnek be a moziba.
Fuss, Temple Run, fuss
Ez utóbbi megállapítás egyelőre nem sok alappal bír, de ha hinni lehet a The Hollywood Reporter értesüléseinek, akkor hamarosan moziba kerülhet egy olyan film, aminek ötlete a mobilos játékosok millióit szórakoztatta eddig. A Warner Bros. stúdió vezetőinek jutott eszébe az az elsőre meredek ötlet, hogy a Temple Run című játék megjelenjen a nagy vásznon, a projektet pedig az a David Heyman egyengetné, aki a Harry Potter filmeknek is aktív részese volt.
A Temple Run 2011-ben jelent meg mobilra, illetve táblagépre és rövid időn belül hatalmas sikert ért el iOS, valamint Android környezetben egyaránt (az első rész már Windows Phone 8-ra is elérhető). Az azóta már második kiadással is rendelkező játék az úgynevezett endless running, azaz vég nélküli futásból álló játékstílust képviseli, amiben a főhős valaki, vagy valami elől fut, eközben pedig igyekszik megküzdeni az akadályokkal. A Temple Run esetében a főhős egy Indiana Jones karakteréhez hasonlító felfedező, akit démoni lények üldöznek, mert ellopott egy szobrot a templomból.
A Temple Run részei és speciális kiadásai új műfajt teremtettek a mobilos játékok között
Sztorit írnának az alapötlet köré
A játék meglehetősen monoton, az egyre gyorsuló tempó miatt jó reflexeket követel meg és törvényszerűen csak úgy lehet vége, ha a főhős meghal. Ebből is látszik, hogy a Warner Bros.-nak komoly forgatókönyvírói munkát kell a projektbe befektetnie, ha ebből valami eladható sztorit ki akar hozni. Hollywood előtt persze kevés megoldhatatlan feladat állhat, főleg akkor, ha az a David Heyman lesz a producer, aki mind a 8 Harry Potter film készítésében részt vett, sőt, az ő nevéhez fűződik a szinte végig az űrben játszódó és a nyitás óta 475 millió dollár bevételt hozó Gravitáció című film is.
A digitális és hagyományos (ha létezik még ilyen különbségtétel) szórakoztató ipar találkozása nem új keletű jelenség. Számítógépes, konzolos játékok filmes adaptációiból nem egyet láttunk már: ilyen volt a leginkább Angelina Jolie miatt emlékezetes Tomb Raider, a rettenetes filmélményt adó Doom, de kapott feldolgozást a Max Payne és a PC-s játékok nagy klasszikusának felújítása, a Prince of Persia is. A mobilra megálmodott játékok eddig nem nagyon ihlették meg a nagy stúdiókat, a Temple Runon kívül egyedül a szintén ultrasikeres Angry Birds sorozat kap filmes verziót, ami 2016-ban kerülhet a mozikba.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak