A Compose a legnépszerűbb adatbázisokat kínálja SaaS konstrukcióban webes és mobil alkalmazásfejlesztésekhez.

Adatbázist szolgáltatásként nyújtó startupot vett az IBM – jelentette be tegnap a vállalat. A Compose nevű kaliforniai céget 2010-ben alapították, hogy főleg web- és mobil alkalmazásfejlesztőknek nyújtson adatbázis-szolgáltatásokat. A kínálatában a MongoDB, az Elasticsearch, RethinkDB, Redis, PostgreSQL érhető el.

Bár a vételárat nem hozták nyilvánosságra, az IBM-nek valószínűleg nem kellett túlságosan mélyen a kasszába nyúlnia: a Compose két körben eddig 6,4 millió dollár befektetést szedett össze. Ugyanakkor olyan piacon mozog, amely a piackutatók szerint nagyon nagy növekedés előtt áll: a várakozások szerint a felhős adatbázis-szolgáltatási piac 2019-ig globális forgalma mintegy 14 milliárd dollár lesz, aminek egyik jelentős haszonélvezője épp a nyílt forráskódú MongoDB lesz.

A Compose szolgáltatásának egyébként magyar vonatkozása is van, mert a naplózáshoz a Balabit syslog-ng naplózó szoftverét ajánlja a felhasználóinak. 3600 ügyfelük van, akik eddig több mint 100 ezer adatbázist építettek a Compose felhős szolgáltatásában.

A szolgáltatás zökkenőmentesen skálázható felfelé és lefelé is, SSD alkalmazásával biztosítja a gyors adatelérést. Teljes felügyeleti, replikációs és biztonsági mentés szolgáltatást biztosít az adatbázisokhoz. A Compose mindemellett magas rendelkezésre állást is ígér.

Most mindez belekerül az IBM felhős platformjába. Az IBM közleménye szerint a felvásárlás lezárulta után a Compose az eredeti felállásban, de a Cloud Data Services csoport részeként működik tovább, az eddigi felhasználói nem érzékelnek változást a megszokott rendszereikben. Ezt a Compose is hangsúlyozza közleményében. Nem kell új (IBM-es) adatközpontba költözni, nem változik a támogatás, sem az árképzés.

Szélesíteni a portfóliót

Az IBM ezzel a felvásárlással is a felhős szolgáltatásainak a portfóliáját kívánta bővíteni. Derek Schoettle, az IBM Cloud Data Services üzletágának vezetője az InformationWeeknek többe között arról beszélt, hogy a cél olyan szolgáltatáskínálat kialakítása, amely teljes mértékben lefedi a natív felhős alkalmazások fejlesztőinek az igényeit. És persze minden ilyen fejlesztés mögött ott van a tartalom, az adat és az analitika.

Az IBM számára az sem volt elhanyagolható előny, hogy a mainframe-es környezetben iskolázott fejlesztők számára is otthonos lehet a Compose keretrendszere, ahogy az sem, hogy támogatja az egyre népszerűbb konténeres technológiát. Távlatilag cél az, hogy integrálják a technológiát az IBM felhős ökoszisztémájába, de erre vonatkozóan még nincs pontos menetrend.

A felvásárlásban egyébként valószínűleg a több ezer ügyfél is szerepet játszhatott, akiknek most az IBM további szolgáltatásokat tud eladni.

Cloud & big data

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.