A Google újabb cég technológiáival gazdagította a természetes nyelvi feldolgozást segítő arzenálját.

A Google tegnap jelentette be, hogy felvásárolta az API.ai nevű kaliforniai startupot, amely hangvezérlést integrálásához fejleszt eszközöket. A vételárat nem hozták nyilvánosságra. A 2010-ben alapított cég a Crunchbase adatbázisa szerint eddig 8,6 millió dollár befektetést szerzett négy fordulóban, de befektetői között olyanok is vannak, mint az Intel Capital vagy a Motorola Solutions Venture Capital, tehát olyan cégek, melyeket szakmai érdekek is vezettek a befektetésben.

Hangvezérlés integrálása egyszerűbben

A Google egyik alelnöke, Scott Huffman rövid blogbejegyzésében arról ír, hogy az API.ai technológiájával egyszerűbbé válik olyan interfészeket építeni alkalmazásokhoz, melyek természetes nyelvvel vezérelhetők.

Az API.ai technológiái elsősorban a májusban bemutatott Google Assistant képességeinek a továbbfejlesztéséhez lesz alkalmas. Már az Assistant is túlmutat a hangvezérlésen. Ahogy Sundar Pichai a májusi bejelentés kapcsán is megfogalmazta, az emberi kommunikációhoz lehető legjobban közelítő, természetes párbeszédre épülő kezelőfelületek elérése a cél.

Mint azzal korábban is foglalkoztunk, ez ma egy nagyon fontos fejlesztési irány. Amint az Apple Sirije, a Microsoft Cortanája, az Amazon Echója vagy a Facebook intelligens Massengere egyaránt mutatja, hogy a természetes nyelvre épülő interfészek a legváltozatosabb helyeken hasznosíthatók a robot ügyfélszolgálatoktól az intelligens otthonokig.

Az API.ai egy webes platformot nyújt ahhoz, hogy a természetes nyelvi feldolgozást biztosító intelligenciát a fejlesztők gyorsan és rugalmasan kapcsolhassák össze a fejlesztett alkalmazásaikkal, szolgáltatásaikkal, hogy azok párbeszédre képes, hangalapú kezelőfelületet kapjanak.

Arról, hogy egy ilyen felület mennyire működhet jól, persze erősen megoszlanak a vélemények, erről a chatbotok kapcsán írtunk részletesebben.

Kétségek ide vagy oda, az API.ai-nak a fennállása alatt mintegy 60 ezres fejlesztői bázist épített ki, és mintegy 20 millió olyan felhasználó van, aki chatprogramokhoz (pl. Slash, Facebook Messenger, Kik) az eszközükkel épített felületet használja.

Felértékelődött az API-biznisz

Bár az API.ai elsősorban a mesterséges intelligenciával és a természetes nyelvek feldolgozásával kapcsolatos beszerzések sorába tartozik, másfelől azt is mutatja, hogy az API-k egyre fontosabbá válnak. A Google bő egy hete jelentette be, hogy felvásárolja az Apigee-t 625 millió dollárért.

Az prediktív analitikai eszközöket is nyújtó API menedzsment platformot a Google Cloud Platformhoz vette meg a cég, hogy ezzel is vonzóbbá tegye a felhős szolgáltatásait. Az Apigee platformján a vállalatok saját digitális termékeikhez készíthetnek nyílt API-kat.

Cloud & big data

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.