A PowerUP FPV az összes trendi technológiát egybegyúró drón, amit mindenki akarna.

Nem szeretnénk persze kirekeszteni a nőket, vagy a gyerekeket a jóból, de a PowerUP FPV első blikkre valóban egy vérbeli fiús játékszernek tűnik. Az egyszerű felépítésű, mégis egy sor technológiai bravúrt magába sűrítő drón az összes fontos és népszerű technológiát használja: virtuális valóság, távirányított repülés, streaming, WiFi, videó rögzítés.

Papírváz, high-tech modulok

A PowerUP FPV-nek már volt előélete, amikor ugyanez a csapat egy papírból hajtogatható, apró motorokkal ellátott, mobillal vezérelhető repülőgépet tervezett. A mostani projekt az összes létező területen tovább lépett, de az alapkoncepció változatlan. A drón egy előre megadott séma alapján papírból meghajtogatható, majd erre jön rá az a váz, vagy szerkezet, ami a repülést, illetve a többi funkciót lehetővé teszi.

A hátra nyúló rotorok biztosítják a tolóerőt, a lényeg azonban a fej egységben található. Itt helyezték el a WiFi modult, a dupla sávos Mimo antennákat, az iránytűt, barométert, a mikrofont, egy memóriakártya olvasót, gyorsulásérzékelőt, illetve giroszkópot. A lista végéről nem maradhat el a (forgatható) kamera, hiszen ez az, ami kiemeli ezt a szerkezetet a hobbi célú drónok tömegéből.

Élő műsort ad

A repülés közbeni videózás, fotózás már nem nagy kaland ezekkel az eszközökkel, ez a drón viszont képes a rögzített képet valós időben streamelni akár 100 méteres távolságba is. Az ehhez szükséges WiFi technológiát a fejlesztők a drónok világában szintén otthonosan mozgó Parrot biztosította a csapatnak. Ha ez esetleg nem lenne elég, akkor az Androidra és iOS-re is elkészülő vezérlő alkalmazás VR (virtual reality) szemüveggel is használható, amely során a drón a fej mozgásával irányítható.

A PowerUP FPV nem csak a mi fantáziánkat mozgatta meg, hiszen a Kickstarteren indított kampányban pár nap alatt összejött a szükséges 100 ezer dollár. Sőt, már lassan 250 ezernél jár a számláló, ami azért is lehetséges, mert a drón már 179 dollárért, azaz kb. 50 ezer forintért beszerezhető. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy a szerkezet legfeljebb jövőre kerülhet a karácsonyfa alá, mivel az első szállítmányok 2016 nyarán érkeznek majd meg a vásárlókhoz.

Piaci hírek

Így detoxikálná a digitális függőket Skyline telefonjaival a HMD

Ha a durva függőségen nem is segít a Detox funkció, talán egy picit élhetőbbé teszi a mobiljukon lógók életét.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.