Webfejlesztő legyen, vagy adattudós, netán szoftvermérnök? Bármelyiket választja jobbnál jobb álláslehetőségek között válogathat. A CareerCast listája hat IT-szakmát sorol a legmenőbbek közé.

Az egyik meghatározó amerikai állásvadász oldal a CareerCast listát készített a 6 legkeresettebb IT-szakmáról a tengerentúlon, a fizetések és az adott munka cégen belül betöltött fontossági rangsora alapján. 

A lista élén a webfejlesztők    

Azt is megnézték, tavaly óta hogyan változott ezekre a munkalehetőségekre a kereslet, és ennek alapján megjósolták, hogy a következő évekre nézve milyen további kilátásokkal számolhatnak az ilyen tudással rendelkező álláskeresők.

Bár az összeállítás az USA-ban készült, a megállapítások irányadók lehetnek a világ többi fejlett gazdaságában is, és olyan piacokon is, ahol jelentősebb informatikai k+f beruházások épültek ki, mint például Magyarországon. (Épp legutóbb a General Electric jelentette be, hogy egyik globális fejlesztőközpontját Budapesten nyitja meg, amely a cég ipari internet platformjának a kidolgozásába kapcsolódik be.)

Az amerikai lista első helyén a webfejlesztők állnak, irántuk nő a következő 8 évben a leglátványosabban (27 százalékkal) a munkaerőpiaci kereslet. Noha nem a webfejlesztők a legjobban fizetett IT-szakemberek a tengerentúlon, azért panaszra sem nagyon lehet okuk, a felmérés szerint 2016-ban közel 65 ezer dolláros éves átlagfizetéssel lehet betölteni egy ilyen állást az USA-ban.

A webfejlesztőket a rendszerelemzők követik a sorban, ezeknek az állásoknak a száma a következő időszakban évi 21 százalékkal bővülhet. Biztos jövőre építhet, aki erre a szakmára adja a fejét, mert mindaddig, amíg az emberek számítógépet használnak és arra szoftvereket kell írni, mindig kell, hogy legyen valaki kéznél, aki megoldja az ezekkel kapcsolatos problémákat. A rendszerelemzők idei éves átlagfizetését 85 800 dollárra teszi a CarreerCast.

A technológiai fejlődés egyik legkényesebb pontját - a számítógépeken és egyéb eszközökön tárolt adatok biztonságát - érinti a dobogós szakmák bronzérmese az IT-biztonsági elemző, így nem véletlen, hogy ezen állások száma is közép-hosszú távon kétszámjegyű, évi 18 százalékkal gyarapszik. Az ilyen szaktudással rendelkezők idei éves átlagfizetése meghaladja a 90 ezer dollárt.

Szoftvermérnökök évi 100 ezer dollár felett

Százezer dollár felett keresnek idén az USA-ban azok az IT-szakemberek, akikre nemcsak a csúcstechnológiai cégeknél van szükség, hanem a digitalizáció világában bármely más vállalkozásban is. Ők a szoftvermérnökök, akik mint egy jó úri szabóságban, testre szabják, vagyis adott cég igényeire alakítják a vállalati szoftvereket. Irántuk a kereslet a következő időszakban évi 17 százalékkal növekszik.

Nem túl régóta létezik az a fogalom, hogy adattudós, de a szakma a Big Data-korszak eljövetelével nagy perspektíva előtt áll. Az adattudósok álláslehetőségei 2024-ig évi 16 százalékkal bővülnek. Aki ezt a pályát választja az idei 128 ezer dollárt is meghaladó éves átlagfizetéssel kalkulálhat.

A számítógépek és a számítógépes hálózatok menedzselésével foglalkozó szakemberek, vagyis a rendszeradminisztrátorok is a hat legkeresettebb IT-szakma képviselői közé tartoznak. Irántuk viszont a korábbiakénál jóval kisebb mértékben nő majd az igény. Ez nem okozhat nagy meglepetést, mivel a felhő irányába mozduló informatika világában a cégek már jóval kevesebb számítógépet, helyben telepített és gondozott szoftvert vásárolnak maguknak, mint az régebben tették. A CareerCast azonban egyelőre nem temeti ezt a szakmát sem, ahol idén az átlagfizetés közel 78 ezer dollár volt, sőt a következő esztendőkre is évi 8 százalékos álláslehetőség bővülést jósol.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.