A mobilról indítható, streaming alapú közvetítés ötlete eddig két ismert alkalmazást termelt ki. A Meerkat, illetve a Twitter holdudvarába tartozó Periscope egyaránt az azonnaliságon, és a lehető legegyszerűbb kezelésen alapszik és a Facebook Live várhatóan pontosan ezeken a területeken fog velük versenyre kelni. Azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a Facebooknak nem kell felhasználói bázist építenie.
Élő show az ismerősöknek
A Live nem különálló alkalmazásként érkezik, hanem beépül a mobilos app funkciói közé. A státuszfrissítés lehetőségei (szöveg, fotó, videó) közé bekerül egy Live ikon, aminek megnyomásával elindítható az élő közvetítés. A felhasználó címet adhat a műsornak, beállíthatja, hogy mely ismerősei lássák a videót, ami a műsor végén ugyanúgy megtalálható lesz az üzenőfalon, mint a többi tartalom.
Szerző: Facebook, 2015. december 2.
Streamelés alatt az ismerősök kommentelhetik az eseményeket, és eldönthetik, hogy feliratkoznak-e az adott felhasználó későbbi közvetítéseire. Ha így döntenek, akkor minden elindított műsorról értesítést kapnak.
A Facebook Live már augusztus óta létezik, de egészen idáig csak ismert emberek, színészek videóit lehetett nyomon követni. Ez a korlát most már nem él, a magyar felhasználók számára azonban rossz hír, hogy a funkció egyelőre csak az USA-ban érhető el és ott is csak azoknak, akik iPhone-t használnak.
Kollázzsal még jobb
Szerencsére mégsem maradunk Facebook újdonság nélkül, mivel a Collage-ra nem érvényes a földrajzi korlátozás. Ez a funkció a képek és videók még kreatívabb megosztásában segít azzal, hogy mozgalmas kollázsokat hozhatunk létre a mobilon tárolt képekből és egyéb felvételekből. Ez a lehetőség eleinte szintén csak iPhone-on érhető el, de jövő év elején érkezik az androidos verzió is.
Szerző: Facebook, 2015. december 2.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak