A Facebook Live segítségével élőben mutathatjuk meg ismerőseinknek, hogy éppen mi történik velünk.

A mobilról indítható, streaming alapú közvetítés ötlete eddig két ismert alkalmazást termelt ki. A Meerkat, illetve a Twitter holdudvarába tartozó Periscope egyaránt az azonnaliságon, és a lehető legegyszerűbb kezelésen alapszik és a Facebook Live várhatóan pontosan ezeken a területeken fog velük versenyre kelni. Azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a Facebooknak nem kell felhasználói bázist építenie.

Élő show az ismerősöknek

A Live nem különálló alkalmazásként érkezik, hanem beépül a mobilos app funkciói közé. A státuszfrissítés lehetőségei (szöveg, fotó, videó) közé bekerül egy Live ikon, aminek megnyomásával elindítható az élő közvetítés. A felhasználó címet adhat a műsornak, beállíthatja, hogy mely ismerősei lássák a videót, ami a műsor végén ugyanúgy megtalálható lesz az üzenőfalon, mint a többi tartalom.

 

 

Szerző: Facebook, 2015. december 2.

 

Streamelés alatt az ismerősök kommentelhetik az eseményeket, és eldönthetik, hogy feliratkoznak-e az adott felhasználó későbbi közvetítéseire. Ha így döntenek, akkor minden elindított műsorról értesítést kapnak.

A Facebook Live már augusztus óta létezik, de egészen idáig csak ismert emberek, színészek videóit lehetett nyomon követni. Ez a korlát most már nem él, a magyar felhasználók számára azonban rossz hír, hogy a funkció egyelőre csak az USA-ban érhető el és ott is csak azoknak, akik iPhone-t használnak.

Kollázzsal még jobb

Szerencsére mégsem maradunk Facebook újdonság nélkül, mivel a Collage-ra nem érvényes a földrajzi korlátozás. Ez a funkció a képek és videók még kreatívabb megosztásában segít azzal, hogy mozgalmas kollázsokat hozhatunk létre a mobilon tárolt képekből és egyéb felvételekből. Ez a lehetőség eleinte szintén csak iPhone-on érhető el, de jövő év elején érkezik az androidos verzió is.

 

 

Szerző: Facebook, 2015. december 2.

 

Konzumer tech

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.