Az ekönyv-áruház kínálata már kezdetben is meghaladja a 700 ezer tételt, ennek azonban ma még csak töredéke a magyar nyelvű tartalom.

A Telekom a német txtr e-könyvolvasót gyártó céggel közösen indította az elektronikus könyvekkel foglalkozó webáruházat, amelyben jelenleg több mint 700 ezer idegen nyelvű és több mint 3 ezer magyar nyelvű tartalom érhető el. Az oldalra ingyenesen lehet regisztrálni, amivel a felhasználók létrehozzák a saját digitális könyvespolcukat, ahol tárolhatják és letölthetik a megvásárolt e-könyveket, és más forrásból származó e-könyves tartalmakat is tárolhatnak.

Mindez az e-könyvolvasó készülékek mellett rátölthető a többi mobil eszközre, az okostelefonokra és a táblagépekre is. Az ehhez szükséges txtr alkalmazásba felhasználónév és jelszó létrehozásával, vagy Facebook azonosítóval lehet bejelentkezni, akárcsak a webáruházba. Maga az alkalmazás Androidon (2.3 verziótól felfelé), iOS-en (5.0-tól felfelé) és a  Windows 8-as eszközökön is elérhető.

Letöltése és használata adatforgalmat generál, a letöltött könyvek olvasása azonban nem jár további adatforgalommal – hívja fel a figyelmet a Telekom. A webáruházban egyelőre csak bankkártyával lehet vásárolni, de már szó van arról, hogy a későbbiekben a Telekom egyéb fizetési megoldásai is elérhetők lesznek.

Többszöri nekifutásra

A társaság  nagyjából négy éve kapcsolódott bele először az ekönyv-bizniszbe, akkoriban még fordított partnerségi felállással, amelyben a távközlési szolgáltató volt a hardverszállító. Először 2009 karácsonyára rukkoltak elő egy egyszerű kínai könyvolvasóval , a Hanvon N516-tal, amelyhez akkoriban még nem volt mobil kapcsolat, így a tartalmat csak USB-kábelen vagy a beépített SD-kártyaolvasón keresztül lehetett rá feltölteni.

Nagyjából fél év múlva a Telekom megállapodott egy e-könyv áruház megnyitásáról a Bookline és a Líra közös alapítású tartalomszállítójával, az eKönyv Magyarországgal.  Utóbbinak megállapodása volt a német txtr-eszközöket gyártó céggel, amelyek már  SIM-kártyával működtek. Azóta nem sok szó esett erről az üzletről, de már akkor is a gyenge magyar nyelvű kínálatot tartották a piaci felfutás egyik legnagyobb akadályának.

A hazai kereslet korlátja

Hogy azóta mennyit változott a helyzet? A Telekom megbízásából készült kutatás szerint a közeljövőben jelentős kereslet várható mind az ekönyv-olvasás, mind az ekönyv-olvasó készülékek iránt. A kutatási adatokból viszont továbbra is az olvasható ki, hogy a vásárlás egyik legfontosabb korlátja a magyar nyelvű kínálat. A felmérésben résztvevők az edukációs feladatok felvállalását is fontosnak tartják, szerintük ugyanis a technológiát nem használók körében gátló tényező a bizonytalanság.

Ekönyv-olvasóval jelenleg a hazai internetezők nagyjából 6 százaléka, 265 ezer fő rendelkezik, és további 7 százalék azt tervezi, hogy a közeljövőben ekönyv-olvasót vásárol.  Nem meglepő, hogy az ilyen eszközzel rendelkezők elsősorban az e-readeren olvasásnak, másoknál ugyanakkor egyre népszerűbbek a táblagépek és az okostelefonok.

Mobilitás

Az idősebb hazai netezők is fekete öves facebookozók lettek

Egy friss kutatás szerint Mark Zuckerberg hálózata már az 55 évnél idősebb korosztály életében is fontosabb, mint a televízió. A szeniorok online aktivitásában ugyanakkor nagy a nemek közti különbség.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.